Świeży korzeń imbiru posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne, więc warto zrobić z niego syrop domowej roboty. Występujący w roślinie gingerol, posiada zdolność likwidowania stanów zapalnych. Z kolei potas reguluje pracę serca, a mangan pozytywnie wpływa na układ krążenia.
Imbir zawiera wiele witamin z grupy A, C, E i B. Jest źródłem cennych witamin takich jak np.: fosfor, sód, krzem, magnez, żelazo, cynk, wapń i beta-karoten. Dzięki temu imbir zbawiennie wpływa na nasz organizm i poprawia kondycję skóry, włosów, zębów i paznokci.
Syrop z imbiru i miodu mogą przyjmować dzieci które ukończyły 12 miesiąca życia. Ze względu na to, iż miód jest silnym alergenem, nie należy podawać go maluchom, które nie skończyły jeszcze roku.
Syrop z imbiru jest polecany zwłaszcza przy przeziębieniach oraz infekcjach dróg oddechowych. Łagodzi kaszel i ból gardła, ma także działanie rozgrzewające i napotne.
Zapraszamy także do zobaczenia naszej strony na Facebooku – “Pysznie i zdrowo – kuchnia smakosza”. Znajdziecie tam przepisy w pigułce.
Składniki na syrop z imbiru – przepis
Do przygotowania syropu potrzebować będziemy następujących składników:
- 2 cytryny
- miód
- korzeń imbiru o długości 3-4 centymetrów
Sposób przygotowania syropu krok po kroku -przepis
Krok 1. W pierwszej kolejności należy sparzyć cytryny wrzątkiem i dokładnie wyszorować. Cytrynę kroimy na cienkie plastry i usuwamy z nich pestki.
Krok 2. Imbir obieramy ze skórki i ścieramy na tarce o drobnych oczkach. Do wyparzonego, suchego słoika wlewamy dwie łyżki miodu, na których umieszczamy 3-4 plastry cytryny. Następnie dokładamy dwie łyżeczki startego imbiru.
Krok 3. W ten sposób wypełniamy cały słoik, a na końcu całość zalewamy miodem. Słoik szczelnie zamykamy i odstawiamy do lodówki. Po 24 godzinach syrop jest już gotowy do spożycia. W czasie choroby należy przyjmować trzy łyżki syropu dziennie. Dla wzmocnienia organizmu wystarczy jedna łyżka na dobę.
Więcej przepisów znajdziesz <<TUTAJ>>