Domowe, sprawdzone sposoby na pozbycie się wilgoci w domu. Zrobisz to za grosze

0
14187
domowe, sprawdzone sposoby na pozbycie się wilgoci w domu

Wilgoć pojawia się niemal w każdym domu, niestety niedrożna lub nieodpowiednia wentylacja będą jej bardzo sprzyjać. Aby uniknąć pojawienia się pleśni i grzybów konieczne jest odpowiednie i regularne osuszanie mieszkania. Mamy 3 domowe sprawdzone sposoby na pozbycie się wilgoci w domu za grosze.

DZISIAJ GRZEJE:  Domowy odświeżacz powietrza. Prosty i szybki sposób na ładny zapach w domu

Łazienka i kuchnia to dwa najczęstsze miejsca w których pojawia się pleśń na oknach i ścianach. Wszystko przez nadmiernie wytwarzaną wilgoć i brak odpowiedniego wietrzenia pomieszczeń. Właśnie dlatego, warto wykorzystać te domowe sposoby na pozbycie się wilgoci, bo to dzięki nim raz na zawsze pożegnasz się z pleśnią i nieprzyjemnymi zapachami.

DZISIAJ GRZEJE:  Najlepszy domowy sposób na nieprzyjemny zapach z pralki. Sam ocet to za mało

Dlaczego powinniśmy unikać wilgoci?

Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że im więcej wilgoci w domu tym większa szansa na pojawienie się pleśni. Ale czy właściwie wiemy jak może oddziaływać na nas pleśń oprócz pogorszenia estetyki mieszkania?

Zdecydowanie powinniśmy unikać wilgoci w domu. Toksyny obecne w pleśni mogą prowadzić do szeregu nieprzyjemnych dolegliwości i chorób. Osoby narażone na oddziaływanie pleśni mogą skarżyć się na zatrucia, alergie, choroby układu oddechowego, wątroby, wrzodów, a nawet krwawień w jelitach. Pleśń sprzyja też częstym przeziębieniom. Dlatego koniecznie wypróbuj te domowe sposoby na pozbycie się wilgoci w domu, by już więcej nie borykać się z problemami zdrowotnymi wywołanymi przez toksyny.

DZISIAJ GRZEJE:  5 skutecznych sposobów na pozbycie się muszek owocówek bez chemii

Zapraszamy także do zobaczenia naszej strony na Facebooku – “Pysznie i zdrowo – kuchnia smakosza”. Znajdziecie tam przepisy w pigułce.

Sposoby na pozbycie się wilgoci w domu – porady:

Sposób 1. Jednym ze sposobów na wilgoć, który nie wymaga ani umiejętności ani wielkiego wkładu finansowego jest woreczek (lub pończocha). Do wnętrza materiału wsyp ryż i zawieś go lub połóż w widocznym miejscu. Ryż świetnie wchłania wilgoć, dzięki czemu tanim kosztem możemy się jej pozbyć w znacznym stopniu.

Sposób 2. Sproszkowana kreda i sól równie dobrze radzą sobie z wilgocią jak ryż. Wystarczy, że umieścisz je w miskach lub słoikach i nakryjesz gazą. Tak przygotowany specyfik umieść w łazience, kuchni lub w innym pomieszczeniu przy oknie.

DZISIAJ GRZEJE:  Jak prać białe skarpetki? 4 proste i niezawodne sposoby

Sposób 3. Oprócz kredy i soli warto również spróbować umieścić pod oknami słoiczki wypełnione sodą oczyszczoną. Gdy wchłonie ona nadmiar wilgoci – stwardnieje, wtedy należy wymienić ją na nową.

Sprawdzone sposoby na pozbycie się wilgoci w domu nie ograniczają się tylko pochłaniaczy wilgoci, warto bowiem pamiętać również o odpowiednim wietrzeniu mieszkania, bowiem to połowa sukcesu. Dobrym rozwiązaniem jest również zakup roślin, które wchłaniają wilgoć, są to na przykład skrzydłokwiaty, bluszcz czy paprocie.

DZISIAJ GRZEJE:  Pierogi ruskie według siostry Anastazji. Kultowy przepis na najlepsze pierogi na świecie
DZISIAJ GRZEJE:  Marchewka w sosie słodko kwaśnym do słoików. Przepis, który dzieci uwielbiają

Więcej przepisów znajdziesz <<TUTAJ>>

Zapraszamy na stronę www.twojekarteczki.pl – znajdziecie tam kartki na każdy dzień tygodnia.

DZISIAJ GRZEJE:  Przepis na jabłka prażone do słoików na zimę. Idealne do szarlotki
DZISIAJ GRZEJE:  Przepis na metrowiec. Ciasto, które rozpływa się w ustach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here