Jak prać białe skarpetki? 4 proste i niezawodne sposoby

0
jak prać białe skarpetki

Większość z nas ma ten sam problem. Jak prać białe skarpetki? Czy są jakieś sposoby, aby móc dłużej cieszyć się ich bielą? Wypróbujcie nasze 4 sprawdzone sposoby, a przekonacie się, że wcale nie trzeba rezygnować z białych skarpet. 

Domowe sposoby na białe skarpetki

W dniu zakupu wyglądają perfekcyjnie, ale już po jednym założeniu prezentują się niezbyt atrakcyjnie. Niestety niejednokrotnie nawet po praniu widać na nich nieestetyczne szare plamy. Zatem jak prać białe skarpetki?

Niezawodne połączenie sody oczyszczonej z cytryną

Dobrym sposobem na wybielenie skarpet jest potraktowanie ich sodą i cytryną. Najpierw namaczamy białe skarpetki w ciepłej wodzie, a potem rozprowadzamy na nich papkę z sody i soku z cytryny. Następnie pocieramy skarpetki jedna o drugą. Kolejny krok to ponowne namoczenie skarpet w ciepłej wodzie. Po około 15 minutach można je wyprać.

Sprawdzona mieszanka wody z solą 

Jeśli denerwują Was szary lub żółty odcień białych skarpetek, wypróbujcie prosty sposób. Namoczcie białe skarpety przez 15 minut w ciepłej wodzie z solą. Po tym czasie wypierzcie je.

Uniwersalny ocet

Kolejna metoda nie tylko przywróci biel Waszym skarpetkom, ale dodatkowo zadziała bakteriobójczo i grzybobójczo. Przy okazji zmiękczy materiał z którego je wykonano. Jaki to sposób? Po prostu namoczenie białych skarpet w wodzie z octem i upranie ich.

Aspiryna pomaga nie tylko na przeziębienie

Okazuje się, że popularne tabletki działają nie tylko na dolegliwości związane z przeziębieniem. Wystarczy rozpuścić od 5 do 8 aspiryn w 2 szklankach wody, a następnie zanurzyć w takim roztworze białe skarpetki na 30 minut. Na koniec tradycyjnie należy je wyprać.

  1. Hanna Lis pokazała się w „nieatrakcyjnym” wydaniu
  2. Beata Kozidrak chciała pomóc. Internauci wytknęli gwieździe wpadkę
  3. Celine Dion zmaga się z poważną chorobą? Drastyczne zdjęcia gwiazdy wywołały niepokój

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here