Jeżeli chcesz, aby twoje kulinarne poczynania zostały pochwalone, koniecznie wypróbuj ten przepis na rewelacyjne ciasto migdałowiec. Co prawda, jego wykonanie zajmuje troszkę czasu, ale zdecydowanie warto. Uwielbiam to ciasto, ponieważ smakuje rewelacyjnie i za każdym razem na spotkaniach ze znajomymi jestem wielokrotnie proszona o przepis. Polecam serdecznie przepis każdemu!
Nie musisz się martwić, że to ciasto Ci nie wyjdzie. Jeżeli będziesz trzymać się tego przepisu krok po kroku, masz zagwarantowany najlepszy efekt końcowy. Migdałowiec jest idealny na każdą okazję, także koniecznie wypróbuj przepis i ciesz się rewelacyjnym ciastem!
Składniki na ciasto Migdałowiec – przepis:
- Szklanka ma u mnie pojemność 250 ml.
- 1 l mleka
- 3/4 szklanki cukru
- 1 jajko
- 1 cukier wanilinowy
- szklanka mąki pszennej
- 1 czubata łyżka mąki ziemniaczanej
- 1 opakowanie budyniu waniliowego bez cukru
- 250 g margaryny (u mnie palma)
- 500 ml śmietany kremówki 30% lub 36%
- 3 łyżeczki żelatyny
- 100 g płatków migdałowych
- 3 duże paczki krakersów
- 1 puszka mleka słodzonego-skondensowanego
Wykonanie ciasta Migdałowiec krok po kroku – przepis:
Krok 1. Do dużego garnka wlewamy dużą ilość wody, wkładamy puszkę mleka słodzonego-skondensowanego, a następnie gotujemy je przez ponad 2 godziny.
Krok 2. Na suchą patelnię wysypujemy płatki migdałowe i prażymy je do momentu, aż będą lekko podrumienione.
Krok 3. 1,5 szklanki mleka wlewamy do większej salaterki. Do mleka dodajemy przesianą mąkę pszenną, mąkę ziemniaczaną, budyń oraz jajko.
Krok 4. Pozostałe mleko wraz z cukrem, cukrem wanilinowym i margaryną zagotowujemy w większym garnuszku, a gdy mleko zacznie się gotować wlewamy roztwór i mieszamy dynamicznie.
Krok 5. Gotujemy do momentu powstania gęstego budyniu. Po zagotowaniu budyń odstawiamy do wystygnięcia.
Krok 6. Żelatynę rozpuszczamy w 1/3 gorącej wody, dokładnie mieszając.
Krok 7. Śmietankę kremówkę ubijamy na sztywny krem i pod koniec łączymy ją z żelatyną.
Krok 8. Spód formy wykładamy papierem, a następnie dno wykładamy krakersami. Potem na krakersy przekładamy masę budyniową, kolejny raz krakersy, karmel z mleka skondensowanego.
Krok 9. Na karmel po raz kolejny układamy krakersy. Potem bitą śmietaną i na koniec wierzch posypujemy prażonymi płatkami migdałowymi.
Smacznego!
Więcej przepisów znajdziesz <<TUTAJ>>