Ministerstwo Zdrowia uderza pięścią w stół. To koniec!

0
Ministerstwo Zdrowia
Ministerstwo Zdrowia

Wszystko wskazuje na to, że przed nami kluczowy moment w walce z pandemią koronawirusa. Świadczą o tym słowa, które wygłosili na dzisiejszej konferencji Mateusz Morawiecki oraz Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski. Ministerstwo Zdrowia postanowiło uderzyć pięścią w stół. Padła jasna deklaracja.

Ministerstwo Zdrowia zaskoczyło swoją decyzją

Po godzinie 13:00 odbyła się wspólna konferencja Mateusza Morawieckiego i Ministra Zdrowia, Łukasza Szumowskiego. Dowiedzieliśmy się z niej o przedłużeniu narodowej kwarantanny. Co najmniej do 19 kwietnia wprowadzone będą zasady bezpieczeństwa dotyczące nabożeństw kościelnych. To samo dotyczy też ograniczeń w sklepach, na poczcie, czy godzin dla seniorów. Jeszcze dłużej, bo do 26 kwietnia zamknięte pozostaną granice oraz międzynarodowy ruch pociągów i samolotów.

Ministerstwo Zdrowia podjęło też zaskakującą decyzję. Od 16 kwietnia w miejscach publicznych będziemy musieli zakrywać usta i nos maseczkami! Będzie to obowiązek każdego obywatela, bez jakiegokolwiek wyjątku!

ZOBACZ TAKŻE: Viki Gabor powiedziała, co myśli o polskiej szkole. Odważnie!

Wygląda na to, że Łukasz Szumowski przeanalizował sytuację w innych krajach i podobne procedury zdecydował się wprowadzić na terenie Polski. Pod koniec lutego Minister Zdrowia na antenie RMF FM sceptycznie wypowiadał się na temat maseczek na twarz. – Maseczki nie pomagają, nie zabezpieczają przed wirusem. Nie zabezpieczają przed zachorowaniem. Kiedyś w Chinach i całym świecie azjatyckim noszono je głównie z powodu smogu i pewnej kultury, która tam jest. WHO ich nie zaleca. Eksperci też nie zalecają. – mówił wówczas na antenie jednej z najpopularniejszych rozgłośni radiowych Łukasz Szumowski.

Po kilku dniach spekulacji, Ministerstwo Zdrowia w końcu uderzyło pięścią w stół. To koniec z niezakrywaniem twarzy! Podobne procedury zostały już wprowadzone w dużej liczbie europejskich krajów.

Mamy tydzień na zakupienie maseczek. Restrykcja została wprowadzona  po to, aby możliwie jak najbardziej zmniejszyć prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wszyscy eksperci są zgodni, że najbliższe tygodnie będą kluczowe. Nie możemy dopuścić do nagłego wzrostu zachorowań. Mogłoby to doprowadzić do niewydolności systemu opieki zdrowotnej.

Polecane tematy z NewsCafe.pl:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here