Mariusz Kozak z Gogglebox jest załamany – Polska nie rozumie

1
2510
Mariusz Kozak

Uczestnik popularnego programu rozrywkowego po raz kolejny jest zmuszony wytłumaczyć Polakom jak jest w rzeczywistości. Tym razem postawił dotrzeć do ludzi przez swojego TikTok’a. Czy Mariusz Kozak z Gogglebox odpowiednio przekazał informacje na temat homoseksualizmu?

Temat orientacji seksualnej jest nadal dość kontrowersyjny w Polsce. Heteroseksualizm został zakorzeniony w naszej podświadomości jako jedyna właściwa orientacja. Osobom hetero bardzo trudno jest zrozumieć homoseksualizm. Jednak sam fakt braku zrozumienia nie jest tak krzywdzący jak szykanowanie osób o odmiennej orientacji. Mariusz Kozak uznał, że warto przypomnieć Polakom najważniejsze informacje dotyczące gejów.

Bohater produkcji Gogglebox wspólnie ze swoim partnerem bierze udział programie i stara się przekonać społeczeństwo nie tylko do siebie, ale również do zrozumienia homoseksualizmu. Mariusz Kozak sam nie ukrywa się ze swoją orientacją i uważa, że powstało bardzo wiele mitów na temat tego rodzaju orientacji, które trzeba obalić.

Mariusz Kozak ma dość

Właśnie dlatego Mariusz Kozak postanowił nagrać krótkie, ale zwięzłe przesłanie na popularnym portalu TikTok. Mimo tego, że nie mówi na nim ani słowa to z jego mimiki twarzy i wykonywanych gestów możemy odczytać wszystko. Mariusz postanowił pokazać co myśli na temat popularnych kłamstw takich jak:

Każdy gej jest zniewieściały.

Geje chcą adoptować dzieci, by potem je molestować.

Każdy gej czeka, aż upuścisz mydło.

źródło: TikTok

I zrobił to w oryginalny, lecz dosadny sposób. Prawdopodobnie nie wpłynie to w żaden sposób na osoby, które do tej pory szykanowały homoseksualistów. Jednak warto próbować, by pomóc im zrozumieć inną orientację – być może kiedyś zaczną ją tolerować, choć w niewielkim stopniu.

Jak możemy zauważyć Mariusz, jako homoseksualista czuje się pokrzywdzony tym, jak Polacy odbierają odmienną od hetero orientacji. Ciągle powielające się mity na temat posiadania dzieci czy sposobów zachowania gejów powodują, że homoseksualistom jeszcze trudniej funkcjonować w społeczeństwie. A nadchodzące zewsząd negatywne komentarze wywołują zarówno u gejów jak i lesbijek nerwice i depresję. Czują się odrzuceni i odizolowani od życia z „normalnymi” ludźmi.

1 KOMENTARZ

  1. Dlaczego jak juz sie pojawia mdialny gej to musi byc osoba przegięta i zniewiesciała ? Przeciez to udowodnilo sie przez lata ze to zle wplywa na odbiorcow. Jest tyle meskich gejow doookola. Mechanicy, kolejarze, wojskowi, hip hopowcy, ochroniarze czy inni faceci pokroju faceta. Niekoniecznie osoby muszące uczestniczyc w kolorowych paradach. Uwazam ze ikoną geja w polsce w koncu powinien byc silny i odwazny facet . Mariusz lubię cie ale z poczatku zbudowales bardzo duzy dystans swojej osoby w stosunku do mnienwlasnie swoim nazwijmy to 'wyzwolonym’ zachowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here