Radosław Sikorski atakuje media publiczne. Prezes TVP zareaguje?

Bez wątpienia ostre słowa padły ze strony polityka Platformy Obywatelskiej. Radosław Sikorski skrytykował media publiczne. Mało tego, takie podejście europosła może wprowadzić spory zamęt w głowach Polaków. Czy Jacek Kurski zareaguje?

TVP pod ostrzałem przedstawiciela PO

Mocna wypowiedź Sikorskiego związana jest z pismem jakie otrzymał od Poczty Polskiej. Chodzi o wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu RTV. Korespondencję tę polityk postanowił wykorzystać do ataku na media publiczne.

Radosław Sikorski stwierdził, iż nie zapłaci abonamentu, gdyż nie posiada w swojej posiadłości żadnych odbiorników telewizyjnych ani radiowych. Zdaniem europosła wezwanie dotyczy odbiorników, które posiadali niegdyś jego rodzice. Problem jednak w tym, że polityk ich nie wyrejestrował, zatem nie powinien dziwić go fakt otrzymania pisma z Poczty Polskiej.

W kolejnych zdaniach pisma, które Radosław Sikorski opublikował na swoim Twitterze, mężczyzna atakuje wprost media publiczne. Członek Platformy Obywatelskiej nazywa Polskie Radio i Telewizję Publiczną “rozsiewnikami radykalizmu, antysemityzmu, ataków personalnych na opozycję, teorii spiskowych oraz zwykłych bredni”. 

Niewątpliwie kolejne argumenty, których używa Radosław Sikorski są bardzo kuriozalne. Były minister twierdzi, że nie może płacić za coś z czego nie korzysta: “…nie mogę zapłacić za korzystanie z mediów, których nie słucham ani nie oglądam…” Mało tego europoseł podaje powód rezygnacji z oglądania TVP. Mówi, iż nie pozwala mu na to jego sumienie.

Radosław Sikorski daje zły przykład

W piśmie, które napisał Sikorski pojawiają się też inne mocne oskarżenia w stronę mediów publicznych. Polityk wyraźnie nie przebiera w słowach: “Wedle wszelkich relacji w alternatywnych mediach, dawne media publiczne zostały zawłaszczone przez klakierów jednej partii politycznej i służą utrzymaniu tej partii przy władzy, a nie misji, do której zostały powołane”.

Niewątpliwie wiele osób zastanawia się teraz, czy władze mediów publicznych zareagują na atak ze strony Radosława Sikorskiego. W końcu jakby nie było taka postawa europosła może nakłonić innych Polaków do rezygnacji z opłacania abonamentu RTV. Co będzie jeśli obywatele zaczną twierdzić, iż nie uiszczą opłaty, bo nie oglądają TVP lub nie słuchają Polskiego Radia?

Sądzicie, że list polityka PO spotka się z jakąś reakcją ze strony chociażby Prezesa TVP, Jacka Kurskiego? Czy grozi nam chaos, jeśli każdy zacznie postępować tak jak Radosław Sikorski?

Źródło: Twitter

  1. Hanna Lis pokazała się w „nieatrakcyjnym” wydaniu
  2. Renata Beger ostro o kandydacie na Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  3. Nowe obostrzenia niebawem wejdą w życie. Sytuacja epidemiczna wymyka się spod kontroli?

Zobacz również

Najnowsze wpisy

Sałatka na zimę z marchewki, papryki i cebuli –...

Dziś, mam dla Was kolejny przepis na zimową sałatkę z marchewki i papryki. Jest...

Domowy zakwas buraczany – sprawdzony przepis

Zakwas buraczany powinna umieć zrobić, każda gospodyni. Jest tysiąc razy lepszy i zdrowszy niż...

Ciasto budyniowe z jabłkami – szybki i smaczny deser,...

Dzisiejszy przepis na ciasto budyniowe, udaje się mi za każdym razem. Jest szybki w...

Przepis na domowy sok “Kubuś”. Ten przepis to prawdziwy...

Soki owocowe czy warzywne, cieszą się niebywałym powodzeniem wśród dzieci, ale również i my,...

Salceson z butelki – genialny przepis na domową wędlinę....

Domowej roboty wędliny to coś co kocham najbardziej. Są smaczne i nie zawierają mnóstwa...

Bigos z kiszonej kapusty – przepis mojej babci. Zobacz...

Dziś, chciałabym Wam przedstawić sprawdzony i niezawodny przepis na bigos z kiszonej kapusty. To...

Popularne kategorie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here