Marta Kaczyńska wycisnęła łzy. Wzruszające wspomnienie rodziców

1
1779
Marta Kaczyńska
Marta Kaczyńska / fot. Wikipedia

Dzisiaj mija 10 lat od katastrofy smoleńskiej. Dokładnie 10 kwietnia 2010 roku polski Tu-154 rozbił się przy próbie lądowania na wojskowym lotnisku w Smoleńsku-Siewiernyj. Na pokładzie znajdowało się 96 osób. Wszystkie poniosły śmierć. Wśród ofiar był Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią Kaczyńską. Dziś w rocznicę, rodzicom hołd oddała Marta Kaczyńska. Wielu osobom z pewnością polały się łzy, po tym co zamieściła córka byłej pary prezydenckiej.

Wzruszające wspomnienie Marty Kaczyńskiej

Marta Kaczyńska postanowiła upamiętnić rodziców za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim profilu w portalu Facebook zamieściła wzruszające zdjęcie. Pod fotografią posypała się lawina pozytywnych komentarzy, wspomnień związanych z parą prezydencką, a także słowa modlitwy.

Lech Kaczyński i Maria Kaczyńska
fot. Marta Kaczyńska Facebook

Córka Lecha i Marii Kaczyńskich zamieściła na Facebooku zdjęcie z ich ślubu cywilnego. Ceremonia odbyła się 27 kwietnia 1978 roku. Na fotografii widać, jak nieżyjący już Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Lech Kaczyński zakłada Marii ślubną obrączkę.

Marta Kaczyńska o katastrofie smoleńskiej

Córka pary prezydenckiej na każdym kroku oddaje hołd tragicznie zmarłym, w katastrofie smoleńskiej rodzicom. Wspomnienie Lecha i Marii Kaczyńskich znaleźć można w książce napisanej przez Martę. Nosi ona tytuł „Moi Rodzice”. Na jej łamach przeczytać możemy między innymi wzruszający komentarz, odnośnie katastrofy w smoleńsku.

– Wybierając numery jak automat, wciąż wierzyłam, że przeżyli. (…) Nagle zamknął się pewien rozdział życia – wspomina wydarzenia z tamtego poranka Marta Kaczyńska.

Przypomnijmy, że w katastrofie smoleńskiej śmierć poniosły 96 osoby – w tym cała załoga samolotu Tu-154. Oprócz Lecha i Marii Kaczyńskich na pokładzie znajdowali się także ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa osiemnastu parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

„Grzeje” teraz na NewsCafe.pl:

źródło: Facebook, inf. własna

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here