Marta Kaczyńska wycisnęła łzy. Wzruszające wspomnienie rodziców

Dzisiaj mija 10 lat od katastrofy smoleńskiej. Dokładnie 10 kwietnia 2010 roku polski Tu-154 rozbił się przy próbie lądowania na wojskowym lotnisku w Smoleńsku-Siewiernyj. Na pokładzie znajdowało się 96 osób. Wszystkie poniosły śmierć. Wśród ofiar był Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią Kaczyńską. Dziś w rocznicę, rodzicom hołd oddała Marta Kaczyńska. Wielu osobom z pewnością polały się łzy, po tym co zamieściła córka byłej pary prezydenckiej.

Wzruszające wspomnienie Marty Kaczyńskiej

Marta Kaczyńska postanowiła upamiętnić rodziców za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim profilu w portalu Facebook zamieściła wzruszające zdjęcie. Pod fotografią posypała się lawina pozytywnych komentarzy, wspomnień związanych z parą prezydencką, a także słowa modlitwy.

Lech Kaczyński i Maria Kaczyńska
fot. Marta Kaczyńska Facebook

Córka Lecha i Marii Kaczyńskich zamieściła na Facebooku zdjęcie z ich ślubu cywilnego. Ceremonia odbyła się 27 kwietnia 1978 roku. Na fotografii widać, jak nieżyjący już Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Lech Kaczyński zakłada Marii ślubną obrączkę.

Marta Kaczyńska o katastrofie smoleńskiej

Córka pary prezydenckiej na każdym kroku oddaje hołd tragicznie zmarłym, w katastrofie smoleńskiej rodzicom. Wspomnienie Lecha i Marii Kaczyńskich znaleźć można w książce napisanej przez Martę. Nosi ona tytuł “Moi Rodzice”. Na jej łamach przeczytać możemy między innymi wzruszający komentarz, odnośnie katastrofy w smoleńsku.

– Wybierając numery jak automat, wciąż wierzyłam, że przeżyli. (…) Nagle zamknął się pewien rozdział życia – wspomina wydarzenia z tamtego poranka Marta Kaczyńska.

Przypomnijmy, że w katastrofie smoleńskiej śmierć poniosły 96 osoby – w tym cała załoga samolotu Tu-154. Oprócz Lecha i Marii Kaczyńskich na pokładzie znajdowali się także ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa osiemnastu parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

“Grzeje” teraz na NewsCafe.pl:

źródło: Facebook, inf. własna

Zobacz również

Najnowsze wpisy

Szarlotka jak z dawnych czasów. Poznaj super przepis

Szarlotka to jedno z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejsze pieczone ciasto w naszym kraju....

Sok z kapusty i jego magiczne właściwości. Zobacz na...

Sok z kapusty należy do niesamowicie zdrowych rzeczy, jednak przez lwią część z nas...

Przepis na chinkali, czyli gruzińskie pierogi. W niczym nie...

Gruzińska kuchnia jest fantastyczna i każdy, kto jej spróbował, potwierdza tę teorię. Jednym z...

Legendarna zalewajka. Treściwa zupa, która zachwyci każdego

Zalewajka to legendarna już zupa, która może w swoim smaku oraz wyglądzie bardzo przypominać...

Przepis na hiszpańskie churros. Idealne na Tłusty Czwartek

Churros to tradycyjne hiszpańskie słodkie przekąski, które zyskały ogromną popularność dzięki swojemu wyjątkowemu smakowi...

Kotlety francuskie, czyli pierś z kurczaka z wyrazistymi dodatkami

Kotlety francuskie to świetna alternatywa dla zwykłych kotletów z piersi kurczaka, które podaje się...

Popularne kategorie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here