Koronawirus na oddziale położniczym. 10 noworodków z objawami COVID-19

Polska, a także cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa. Codziennie podawane są coraz to nowe liczby. Według oficjalnych danych, odnotowano już blisko 1,7 mln zachorowań na COVID-19 na świecie. Koronawirus daje się we znaki także w Polsce. Tylko dzisiaj przybyło nam 380 nowych zakażeń i 7 zgonów. Kwestią kilkunastu godzin wydaje się przekroczenie w Polsce liczby 6 tysięcy zarażeń. Tymczasem coraz bardziej szokujące informacje napływają z Europy.

Koronawirus na oddziale położniczym

To brzmi, jak scenariusz horroru, ale niestety wydarzyło się naprawdę. BBC donosi, że koronawirus zaatakował na jednym z oddziałów położniczych w Rumunii. Objawy COVID-19 wykazuje aż 10 noworodków. Dzieci przyszły na świat w miejscowości Timisoara w zachodniej części kraju.

Marta Kaczyńska wycisnęła łzy. Wzruszające wspomnienie rodziców

Całą sytuację potwierdził i skomentował Minister Zdrowia Rumunii. Nelu Tataru przyznał, że dziewięcioro dzieci opuściło już szpital. Pozostają teraz ze swoimi matkami w kwarantannie. Jeden z noworodków wciąż przebywa na oddziale.

Oprócz dzieci, na obecność koronawirusa przebadano również ich matki. Wszystkie testy dały jednak wynik negatywny. Teraz sprawą zajmą się rumuński śledczy, którzy sprawdzą, jak doszło do zarażenia noworodków. Według wstępnych informacji, wszystko wskazuje na personel szpitala. Już wcześnie na oddziale część pracowników przejawiała objawy COVID-19.

Przypadek noworodków potwierdza, że młodzi ludzie wcale nie mają prawa czuć się bezpieczni. Choć początkowo wielu ekspertów otwarcie mówiło, że koronawirus najbardziej atakuje osoby w podeszłym wieku. Teraz jednak opinie te są weryfikowane przez specjalistów z całego świata.

O powadze sytuacji świadczą też światowe przypadki. W Luizjanie zmarł noworodek. Co prawda bezpośrednią przyczyną śmierci jednodniowej dziewczynki nie był koronawirus. COVID-19 stwierdzono w organizmie jej matki. Wirus wywołał przedwczesny poród, po którym noworodek zmarł. Również w Wielkiej Brytanii odnotowano przypadek śmiertelny, w związku z zakażeniem koronawirusem. To 12-tygodniowe dziecko, które zostało przyjęte do brytyjskiego szpitala z problemami oddechowymi i wysoką gorączką.

Z OSTATNIEJ CHWILI: Gwiazda TVN pokazała zdjęcie z sesji ciążowej

Koronawirus zakaził w tej chwili w Rumunii blisko 5,5 tysiąca obywateli. 270 osób nie przeżyło ciężkich objawów choroby.

źródło: BBC

Zobacz również

Najnowsze wpisy

Szarlotka jak z dawnych czasów. Poznaj super przepis

Szarlotka to jedno z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejsze pieczone ciasto w naszym kraju....

Sok z kapusty i jego magiczne właściwości. Zobacz na...

Sok z kapusty należy do niesamowicie zdrowych rzeczy, jednak przez lwią część z nas...

Przepis na chinkali, czyli gruzińskie pierogi. W niczym nie...

Gruzińska kuchnia jest fantastyczna i każdy, kto jej spróbował, potwierdza tę teorię. Jednym z...

Legendarna zalewajka. Treściwa zupa, która zachwyci każdego

Zalewajka to legendarna już zupa, która może w swoim smaku oraz wyglądzie bardzo przypominać...

Przepis na hiszpańskie churros. Idealne na Tłusty Czwartek

Churros to tradycyjne hiszpańskie słodkie przekąski, które zyskały ogromną popularność dzięki swojemu wyjątkowemu smakowi...

Kotlety francuskie, czyli pierś z kurczaka z wyrazistymi dodatkami

Kotlety francuskie to świetna alternatywa dla zwykłych kotletów z piersi kurczaka, które podaje się...

Popularne kategorie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here