Koronawirus. Przełom? Nowy sprzęt wkrótce może trafić do szpitali

Czy wkrótce do polskich szpitali trafi nowy sprzęt? Sprzęt, który znacznie pomoże w walce z objawami, jakie wywołuje koronawirus? Na to wskazywać mogą najnowsze komunikaty prasowe. Walka z pandemią koronawirusa trwa na każdym kroku. Dzisiejsza informacja wlała jednak w serca Polaków sporo optymizmu.

Przełom w walce z chorobą, którą wywołuje koronawirus?

Według ostatnich komunikatów Ministerstwa Zdrowia, dzisiaj odnotowaliśmy 370 nowych przypadków zachorowań w Polsce. Koronawirus zebrał już śmiertelne żniwo – zmarło 174 osób. Łącznie już ponad 5,5 tysiąca mieszkańców Polski zachorowało na COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia najbardziej obawia się nagłego wzrostu zachorowań. Żadna służba zdrowia na świecie nie jest w stanie skutecznie walczyć z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń. To pewne. Dlatego też w Polsce utrzymana została tzw. narodowa kwarantanna.

Kamil Durczok kpi z ludzi. Niebywałe zachowanie byłej gwiazdy TVN

W prasie pojawiły się jednak pozytywne informacje. O ile ostatnio w mediach przejawiały się głównie tematy związane z problemami polskiej służby zdrowia. Sporo mówiono o braku odpowiedniego sprzętu, w tym maseczek, przyłbic, czy kombinezonów ochronnych. Dzisiaj jednak pojawiła się spora iskierka nadziei w tej trudnej sytuacji, którą wywołał koronawirus.

Wszystko za sprawą ŁUKASIEWICZ – Instytut Techniki i Aparatury Medycznej. Instytut ten oficjalnie poinformował, że wyprodukował 100 urządzeń do wentylacji dwóch pacjentów na raz, za pośrednictwem jednego respiratora.

Jutro (tj. piątek 10.04.2020) pierwsza partia sprzętu opuści Instytut i zostanie skierowana do ośrodków medycznych na terenie całej Polski. Mowa o aparacie Ventil, który po Świętach Wielkanocnych przejdzie testy kliniczne. Jeżeli wszystko będzie w porządku, to pierwszy sprzęt trafi do szpitali niebawem.

ZOBACZ TAKŻE: Biedronka wprowadza zakupy online! Zobacz, jakie to proste

Dziękuję naukowcom Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN oraz ŁUKASIEWICZ – ITAM za doskonałą współpracę, której owocem jest szybkie udostępnienie urządzenia Ventil do testów klinicznych – przekazał w komunikacie prasowym Piotr Dardziński, prezes Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ.

W warunkach niedoboru respiratorów, aparaty Ventil mogą być także użyte do niezależnej wentylacji dwóch pacjentów, podłączonych do jednego respiratora, z możliwością niezależnej regulacji podstawowych parametrów procesu wentylacji mechanicznej dla obu pacjentów. To właśnie to zastosowanie jest szczególnie istotne w obecnej sytuacji epidemicznej. – czytamy na oficjalnej stronie ŁUKASIEWICZ.

Jak długo jeszcze koronawirus będzie zakażał tego nie wiemy, ale z pewnością taki sprzęt może okazać się przełomem i uratować wiele ludzkich żyć.

źródło: ŁUKASIEWICZ

Zobacz również

Najnowsze wpisy

Szarlotka jak z dawnych czasów. Poznaj super przepis

Szarlotka to jedno z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejsze pieczone ciasto w naszym kraju....

Sok z kapusty i jego magiczne właściwości. Zobacz na...

Sok z kapusty należy do niesamowicie zdrowych rzeczy, jednak przez lwią część z nas...

Przepis na chinkali, czyli gruzińskie pierogi. W niczym nie...

Gruzińska kuchnia jest fantastyczna i każdy, kto jej spróbował, potwierdza tę teorię. Jednym z...

Legendarna zalewajka. Treściwa zupa, która zachwyci każdego

Zalewajka to legendarna już zupa, która może w swoim smaku oraz wyglądzie bardzo przypominać...

Przepis na hiszpańskie churros. Idealne na Tłusty Czwartek

Churros to tradycyjne hiszpańskie słodkie przekąski, które zyskały ogromną popularność dzięki swojemu wyjątkowemu smakowi...

Kotlety francuskie, czyli pierś z kurczaka z wyrazistymi dodatkami

Kotlety francuskie to świetna alternatywa dla zwykłych kotletów z piersi kurczaka, które podaje się...

Popularne kategorie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here