Czym jest „challenge accepted” na Instagramie? Dołączyła już Patricia Kazadi, Joanna Koroniewska i Małgosia Kożuchowska

0
888
Challenge accepted, Joanna Koroniewska

W ciągu ostatnich kilku dni coraz więcej kobiet zdecydowało się opublikować na Instagramie czarno-białe zdjęcie. Większość z nich opatrzone jest tylko jednym hasztagiem „challenge accepted”. Takie działanie ma zadanie zwrócenie uwagi na bardzo poważny problem.

Akcja rozpoczęła się już kilka dni temu, jednak to właśnie dziś czarno-białe zdjęcia podbiły Instagram w Polsce. Do akcji dołączyło już wiele zagranicznych jak i polskich gwiazd. Zdjęcia opatrzone specyficznym hasztagiem znalazły się między innymi na profilach: Jennifer Aniston, Natalie Portman, Cindy Crawford czy Khloe Kardashian. Od wczoraj pojawiły się również na Instagramie Joanny Koroniewskiej, Małgorzaty Kożuchowskiej czy Patrici Kazadi. Dlaczego „challenge accepted” jest dla kobiet tak ważne?

„Challenge accepted” w walce o prawa kobiet. Joanna Koroniewska mówi „stop”

Na profilach kobiet pojawiły się czarno-białe zdjęcia z hasztagiem, jednak w rzeczywistości niewiele osób wie o co tak naprawdę chodzi w akcji. Kobiety, które nie zostały zaproszone do łańcuszka nie bardzo wiedzą na czym polega całe przedsięwzięcie. Właśnie dlatego Joanna Koroniewska zdecydowała się wyjaśnić dokładnie dlaczego bierze udział w akcji „challenge accepted”.

Aktorka przyznała, że nie lubi uczestniczyć w łańcuszkach, jednak to jest naprawdę ważna akcja. Według Joasi całe przedsięwzięcie ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na przemoc wobec kobiet. Aktorka pragnie głośno powiedzieć, że jest to niedopuszczalne. I nie ma tu znaczenia pochodzenie czy miejsce zamieszkania. Ponadto, sprawa ma na celu wsparcie kobiet w różnych aspektach życia. Ma pokazać, że każda jest silna i wspaniała na swój sposób.

DZISIAJ GRZEJE:  „Małgorzata Rozenek pozwana w sądzie”. Sprawa jest naprawdę poważna, chodzi o oszustwo

Joanna Koroniewska przyznaje, że nie można pozwolić na to, żeby kobiety były krzywdzone, a tak poważne sprawy zamiatane pod dywan. Właśnie dlatego zarówno ona, jak i jej koleżanki zdecydowały się opatrzeć swoje zdjęcie hasztagiem „challenge accepted” oraz zaprosić do działania kolejne kobiety. Nominację otrzymały między innymi: Ewa Chodakowska, Małgorzata Socha, Basia Kurdej-Szatan, Joanna Jędrzejczyk oraz Julia Wieniawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here