Ewa Chodakowska

Chcesz schudnąć, ale boisz się rezygnować z przyjemności? Ewa Chodakowska obala najpopularniejsze mity

Ewa Chodakowska od lat pomaga kobietom zrzucić zbędne kilogramy. W swojej karierze niejednokrotnie spotkała się z mitami, które krążą na temat sposobów odżywiania w tym czasie. Nie mogła uwierzyć, że takie informacje przekazywane są dalej i tym samym zniechęcają wiele osób do zadbania o swoje ciało. Właśnie dlatego zdecydowała, że należy to jak najszybciej ukrócić.

Wiele kobiet obawia się przejścia na dietę ze względu na znaczne ograniczenia w spożywaniu posiłków. Okazuje się jednak, że w sieci pojawiło się wiele mitów, które mają niewiele wspólnego z prawdą. Prawda jest taka, że nie wszystkie „dobre rady” są prawdziwe, a odchudzanie nie musi być katorgą. Ewa Chodakowska zdecydowała się wyjawić 4 najpopularniejsze mity, które sprawiają, że wiele osób nie chce przechodzić na dietę.

Ewa Chodakowska nie mogła uwierzyć gdy się o tym dowiedziała. Same bzdury

Jedną z najpopularniejszych rad jest ta, aby nie spożywać posiłków wieczorem. Większość z nas słyszała o tym, żeby ostatni posiłek spożywać do godziny 18, co jest absolutnie nie prawdą. Zdaniem trenerki jeśli chcemy rzeczywiście zrzucić nadmierne kilogramy powinniśmy godziny jedzenia dostosować do naszego trybu funkcjonowania. Jak podkreśla Ewa Chodakowska ostatni posiłek powinien być zjedzony 2-3 godziny przed snem. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które trenują wieczorem – po ćwiczeniach konieczne jest zjedzenie posiłku.

Kolejnym mitem jest informacja o tym, że aby schudnąć trzeba czuć głód. Prawda jest taka, że możemy spożywać wysokokaloryczne produkty, przetworzoną żywność oczy niesycące przekąski i nadal być głodna. Równie dobrze można spożywać sycące produkty, pełnoziarniste zboża, warzywa czy owoce, które są sycące i chudnąć. Aby schudnąć musimy spalać więcej kalorii niż spożywamy, jednak nasze odczucia nie zawsze są adekwatne do rzeczywistej kaloryczności jedzenia.

[irp posts=”4003″ name=”Świetna wiadomość dla fanów „Hotel Paradise”. Druga edycja pojawi się jeszcze w te wakacje. Znamy dokładną datę”]

Zarówno w telewizji i internecie reklamowane są wyjątkowe suplementy diety, które mają za zadanie pomóc nam w odchudzaniu. Często widzimy w nich osoby „przed” i „po” zastosowaniu tabletek, które magicznie schudły. Ewa Chodakowska przyznaje, że są suplementy, odchudzające herbatki, które mogą wspomóc odchudzanie, ale są również takie której bardziej nam zaszkodzą. Żaden, nawet najdroższy suplement diety nie sprawi, że magicznie stracimy na wadze.

Ostatnim mitem, który pojawił się we wpisie trenerki jest „ograniczenie węglowodanów ułatwi odchudzanie”. Ewa Chodakowska stanowczo odradza takiej diety. Węglowodany powinny stanowić około połowę zapotrzebowania dziennego na kalorię, a znaczne ograniczenie lub wykluczenie ich z diety może spowodować poważne niedobory. Dieta odchudzająca musi być zbilansowana i dopasowana indywidualnie.


Napisz komentarz.

Wszelkie prawa zastrzeżone © OTO360 Sp. z o.o.