Klienci PKO BP są w niebezpieczeństwie. Oficjalny komunikat banku budzi niepokój

0
pko bp

Każdy z nas zakładając konto w banku liczy na to, że jego dane oraz oszczędności będą bezpieczne. Jednak zdarzają się sytuacje na które nawet bank nie jest w stanie nic poradzić. PKO BP wydało ostrzeżenie – jeżeli będziemy stosować się do wskazówek zadbamy o swoje bezpieczeństwo.

Na oficjalnej stronie banku PKO BP pojawiła się informacja o oszustwie, które w ostatnim czasie jest coraz popularniejsze. Złodzieje prześcigają się w pomysłach na zdobycie danych osobowych, a w konsekwencji przejęciem oszczędności lub wzięciem pożyczek. Przypadki są o tyle niebezpieczne ze względu na sposób w jaki działają oszuści. Dzięki kilku krokom mogą zdobyć wszystkie informacje z naszego urządzenia, w tym haseł do portali społecznościowych, kont bankowych czy sklepów internetowych.

PKO BP pokazuje przykładowy sposób i ostrzega klientów

W ostatnim czasie klienci banku otrzymywali na swoje skrzynki mailowe wiadomości. Całość wygląda całkiem wiarygodnie, nadawca nie narzuca się, ani nie nalega na podawanie danych. Wiadomość wygląda jakby została wysłana automatycznie z banku. Ponadto, oszuści wysyłają go najczęściej z adresów, które mają sugerować iż jest to oficjalny e-mail PKO BP. Najczęściej brzmi on: iod@pkobp.pl. Na dole wiadomości znajduje się również nazwa banku z adresem oraz linkiem do strony internetowej.

W treści wiadomości znajduje się informacja dotycząca przesłania odcinka wpłaty przelewu, który został wykonany na konto nieświadomego konsumenta. W mailu znajduje się załącznik, który ma rozjaśnić o jaką transakcję chodzi. Zaciekawieni klienci z radością klikają w plik z nadzieją, że na ich koncie pojawiły się dodatkowe pieniądze. Niestety, jak podaje PKO BP jest to ogromny błąd.

DZISIAJ GRZEJE:
„Małgorzata Rozenek pozwana w sądzie”. Sprawa jest naprawdę poważna, chodzi o oszustwo

Jak ostrzega PKO BP, po pobraniu pliku na naszym urządzeniu zainstaluje się program monitorujący nasze działania. Może on sprawdzić dosłownie wszystko co robimy na urządzeniu. Ponadto, bardzo ciężko jest go wykryć, ponieważ z pewnością nie znajduje się on na pulpicie. Jednak jeżeli przydarzyła nam się taka sytuacja bank prosi o pilny kontakt z infolinią pod numerem telefonu 800 302 302.

Przykład fałszywej wiadomości przedstawiony przez bank:

PKO BP komunikat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here