Wyjątkowy sposób na upamiętnienie 10. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Lech Kaczyński na banknotach

Dekadę temu Lech Kaczyński znalazł się na srebrnej monecie, która miała upamiętniać katastrofę z 10 kwietnia 2010 roku. Była to wyjątkowa moneta, a szczęśliwcy którzy ją mieli przechowują ją do teraz. Dziś już znamy wszelkie szczegóły nowych banknotów, które już niedługo mają pojawić się w Polsce.

Narodowy Bank Polski wyjawił swoje plany dotyczące emisji banknotów kolekcjonerskich oraz monet okolicznościowych na przyszły rok. To właśnie w 2021 mają pojawić się banknoty, którego twarzą miałby być Lech Kaczyński. NBP zdecydował, że do emisji trafi 60 tysięcy banknotów z wizerunkiem zmarłego w katastrofie prezydenta. Jednak w dokumencie pojawia się zapis, iż plan może do tego czasu ulec zmianie. Informacje dotyczące plany upamiętnienia tego wydarzenia pojawiały się już na początku roku, jednak dziś zostały oficjalnie potwierdzone.

„Lech Kaczyński. Warto być Polakiem”

Jak zapowiada Narodowy Bank Polski na kolekcjonerskich banknotach ma pojawić się świętej pamięci Lech Kaczyński wraz z podpisem „Warto być Polakiem”. Jego wizerunek znajdzie się na 60 tysiącach banknotów o nominale 20 złotych. Nowe banknoty mają pojawić się w listopadzie 2021 roku.

Już od dłuższego czasu planowano upamiętnienie śmierci 10 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, jednak to dziś pojawiły się oficjalne informacje. Ponadto, NBP zdradziło, że oprócz banknotów 20 złotowych z Lechem Kaczyński zostaną wydane również inne banknoty oraz kolejne monety kolekcjonerskie. Wśród nowych monet i banknotów ma znaleźć się między innymi kontynuacja serii: „Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni” i “Wielcy polscy ekonomiści”, a także moneta „Obrona Poczty Polskiej w Gdańsku”. Oprócz tego do obiegu trafią również monety z takimi postaciami jak: Edward Taylor, Tadeusz Brzeski, Adam Heydeer czy Ferdynand Zweig.

DZISIAJ GRZEJE:  Wściekły atak Tuska, napisał o "skorumpowanej władzy". Bezcenna riposta Internautów

Banknoty i monety kolekcjonerskie to nie lada gratka dla pasjonatów. Wbrew pozorom wiele osób zbiera tak wyjątkowe pieniądze, ponieważ są wyjątkowe. Tym bardziej, że banknot 20 złotowy będzie upamiętnieniem tragicznej katastrofy w której zginęła głowa państwa.

Zobacz również

Najnowsze wpisy

Szarlotka jak z dawnych czasów. Poznaj super przepis

Szarlotka to jedno z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejsze pieczone ciasto w naszym kraju....

Sok z kapusty i jego magiczne właściwości. Zobacz na...

Sok z kapusty należy do niesamowicie zdrowych rzeczy, jednak przez lwią część z nas...

Przepis na chinkali, czyli gruzińskie pierogi. W niczym nie...

Gruzińska kuchnia jest fantastyczna i każdy, kto jej spróbował, potwierdza tę teorię. Jednym z...

Legendarna zalewajka. Treściwa zupa, która zachwyci każdego

Zalewajka to legendarna już zupa, która może w swoim smaku oraz wyglądzie bardzo przypominać...

Przepis na hiszpańskie churros. Idealne na Tłusty Czwartek

Churros to tradycyjne hiszpańskie słodkie przekąski, które zyskały ogromną popularność dzięki swojemu wyjątkowemu smakowi...

Kotlety francuskie, czyli pierś z kurczaka z wyrazistymi dodatkami

Kotlety francuskie to świetna alternatywa dla zwykłych kotletów z piersi kurczaka, które podaje się...

Popularne kategorie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here