Przedszkolak w internecie? Wendzikowska zapewniła córce lekcje online!

0
909

Kolejny tydzień zamkniętych szkół i przedszkoli to wiele wyzwań dla rodziców. To my w tym czasie zamieniliśmy się w nauczycieli i musimy tłumaczyć dzieciom niezrozumiały materiał. Szczególnie wyjątkową grupą wiekową są przedszkolaki. Ania Wendzikowska uczy swoją córkę… online. Czy przedszkolak w internecie to dobry pomysł?

W czasie pandemii wiele dzieci cierpi pod względem edukacji. Od kilku tygodni każda szkoła miała za zadanie przygotowywać zajęcia online. To tam zadają zadania, przeprowadzają zajęcia i kartkówki. Dzieci szkolne już od dawna są przystosowane do życia w internecie, a co z przedszkolakami? Zajęcia w przedszkolach zawsze odbywane są twarzą w twarz. Prace plastyczne, gimnastyka i wspólne śpiewanie. Polska aktorka Ania Wendzikowska podzieliła się na Instagramie pomysłem na naukę języka angielskiego.

Wiele osób obawia się sadzania tak młodych ludzi przed komputerem. Przedszkolak w internecie to dodatkowe wyzwanie ze względu na to w jaki sposób korzysta z technologii. W końcu nikt nie wie kiedy akurat rozleje się napój lub zostanie usunięty potrzebny plik. Ponadto dziecko bardzo szybko się przyzwyczaja – czy przedszkolak w internecie nie uzależni się?

Przedszkolak w internecie

Przedszkolak w internecie – warto zaryzykować?

Jednak Ania Wendzikowska zaryzykowała i… okazało się, że dziecko przedszkolne może wynieść z internetu dużo korzyści. Oczywiście takie nauczanie musi odbywać się pod okiem osób dorosłych. Jest to jednak ciekawy sposób na rozwój malucha podczas kiedy przedszkola są zamknięte.

Ania korzysta z lekcji angielskiego online w NovaKid i z tego co pisze, jest zachwycona:

„Lekcje prowadzą native speakerzy. Zajęcia są ciekawe, dynamiczne i interaktywne. Jest śpiewanie, powtarzanie, dużo mówienia. Opcja zajęć online jest bardzo intymna, dziecko nie jest skrępowane, otwiera się i śmiało mówi. Postępy są ogromne.”

Przedszkolak w internecie świetnie sobie poradzi. Zapewnij mu tylko odpowiednie wsparcie i motywację. Pamiętajmy jednak, że takie zajęcia zajmują dziecko na godzinkę, dwie. Nie możemy pozwolić na to, żeby maluch spędzał więcej czasu przed ekranem. Postarajmy się zapewnić mu kreatywne zabawy na żywo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here