Wybory prezydenckie w oczach kandydatów – „Do Pałacu doszedł po trupach”

W dobie koronawirusa większość z nas zgodnie odpowiada, że wybory prezydenckie powinny zostać przełożone. Ostro o wyborach wypowiadają Szymon Hołownia i Małgorzata Kidawa-Błońska na twitterze. Są rozgoryczeni postawą rządu.

Nadchodzące wybory prezydenckie wywołują niemałe emocje w całym kraju. Każdy z nas obawia się pandemii i podchodzimy ze sporą rezerwą do uczestnictwa w udaniu się do urn wyborczych. Jednakże rząd nadal utrzymuje, że wybory mogą się odbyć. Kandydujący są zdenerwowani, ponieważ pandemia ogranicza ich możliwości związane z kampanią wyborczą. Wielu polityków podziela ich zdanie.

Wybory prezydenckie nie powinny mieć miejsca

Szymon Hołownia na twitterze opublikował krytyczny wpis w którym wypowiedział się na temat zbliżających się wyborów:

„Jeśli @pisorgpl rzeczywiście zrobi te wybory 17 albo 24 maja, to nie będą żadne wybory a wybrany w nich @AndrzejDuda nie będzie prezydentem RP, a zwykłym tchórzem, który bał się stanąć do uczciwej konfrontacji, a do Pałacu doszedł po trupach.”

Rozgoryczenia nie kryje również Małgorzata Kidawa-Błońska, która uważa, że PiS szykuje kryzys gospodarczy i w żaden sposób nie pomaga poszkodowanym przez koronawirusa.

„PiS szykuje Polakom kryzys społeczny i pogłębienie chaosu prawnego. Kiedy w końcu zacznie pracować nad pomocą dla poszkodowanych przez #koronawirus? To najgorsza władza jaką mogliśmy mieć w czasie kryzysu.”

Nie jest to jedyny wpis Kidawy-Błońskiej na twitterze. Pani Wicemarszałek Sejmu często udziela się na portalu społecznościowym i dzieli swoimi przemyśleniami. Kilka godzin wcześniej mogliśmy przeczytać:

„Cały świat walczy z #koronawirus, walczy o zdrowie ludzi, o ratowanie miejsc pracy. A w polskim rządzie przeciąganie liny. Przez ich egoizm tracą Polacy.”

 

Wybory prezydenckie - Kidawa-Błońska

 

Po emocjonalnej rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim, Gowin podjął decyzję o dymisji. Gowin był zdania, że wybory prezydenckie w tym terminie są niebezpieczne dla zdrowia i życia Polaków.

Rząd rozważa różne możliwości dotyczące wyborów. Wybory prezydenckie korespondencyjne czy tradycyjne? Co zrobić by zabezpieczyć odpowiednio obywateli podczas wyborów? Takie pytania pojawiają się wśród rządzących. Czy nie lepiej byłoby jednak przełożyć wybory, a aktualnie poświęcić się w pełni walce z pandemią? Jednak PiS jest zdeterminowany by wybory odbyły się maju.

Zobacz również

Najnowsze wpisy

Szarlotka jak z dawnych czasów. Poznaj super przepis

Szarlotka to jedno z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejsze pieczone ciasto w naszym kraju....

Sok z kapusty i jego magiczne właściwości. Zobacz na...

Sok z kapusty należy do niesamowicie zdrowych rzeczy, jednak przez lwią część z nas...

Przepis na chinkali, czyli gruzińskie pierogi. W niczym nie...

Gruzińska kuchnia jest fantastyczna i każdy, kto jej spróbował, potwierdza tę teorię. Jednym z...

Legendarna zalewajka. Treściwa zupa, która zachwyci każdego

Zalewajka to legendarna już zupa, która może w swoim smaku oraz wyglądzie bardzo przypominać...

Przepis na hiszpańskie churros. Idealne na Tłusty Czwartek

Churros to tradycyjne hiszpańskie słodkie przekąski, które zyskały ogromną popularność dzięki swojemu wyjątkowemu smakowi...

Kotlety francuskie, czyli pierś z kurczaka z wyrazistymi dodatkami

Kotlety francuskie to świetna alternatywa dla zwykłych kotletów z piersi kurczaka, które podaje się...

Popularne kategorie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here