PKO BP z problemami. Najnowsze informacje nie napawają optymizmem

3
Bank PKO BP najnowsze informacje

Najnowsze informacje dotyczące PKO BP nie napawają optymizmem. Jak wiadomo, mowa tutaj o największym banku w Polsce, gdzie swoje pieniądze gromadzi około 10 milionów klientów indywidualnych i biznesowych. Dane, które właśnie opublikowano, już odbijają się szerokim echem w środowisku.

Pieniądze zgromadzone na rachunkach w PKO Banku Polskim liczone są w miliardach. Nic więc dziwnego, że udziały w największym banku naszego kraju chce mieć każdy, kogo na to stać. Ponadto instytucja istniejąca już od ponad stu lat cieszy się zdecydowanie największym zaufaniem Polaków.

Najnowsze dane wskazują jednak, że PKO BP ma kłopoty, o jakich nie mogliśmy mówić w ostatnim okresie. Środki na kontach nie są zagrożone, natomiast sam trend obserwowany właśnie na rynku, niespecjalnie pozwala spać spokojnie.

PKO BP. Najnowsze informacje nie naprawą optymizmem

Jest oczywiste, że opisywany bank uchodzi za potencjalnie najbardziej stabilny. To przecież bank „państwowy”. Natomiast konkurencja na rynku jest bezlitosna. Dziś czytamy bowiem w branżowym serwisie fxmag.pl, że PKO zalicza spory „zjazd”, natomiast „zieloną wyspą” jest rozwijający się w imponującym tempie mBank.

– Kurs akcji największego polskiego banku PKO BP spadł o 2,18%. Na koniec notowań za akcje PKO BP płacono 21,57 zł. Kurs akcji drugiego największego banku Pekao spadł o 2,93%. Na zamknięciu akcje Pekao kosztowały 52,30 zł – czytamy. Traciły też inne, prywatne banki. Natomiast firma określająca się przez „ikoną mobilności” przeżywa w dobie pandemii istny rozkwit.

Alior Bank stracił 1,51%. W końcówce sesji cena akcji banku wyniosła 13,70 zł. Santander Bank Polska też zakończył dzień na sporym minusie, tracąc 1,5%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 151,50 zł. Jedyną zieloną wyspą wśród największych banków okazał się dzisiaj mBank, zyskując 1,57%. Na koniec notowań za akcje mBanku inwestorzy płacili 188,10 zł – wynika z najnowszych danych.

  1. Anna Przybylska przed śmiercią ujawniła tajemnicę. Dotąd nikt o tym nie wiedział
  2. Lidl wprowadził do oferty niewiarygodny produkt za śmieszne pieniądze. Alternatywa dla maseczek, każdy chce to mieć
  3. Mega-ściema w Biedronce? Polacy nawet nie wiedzieli, jak są oszukiwani
  4. Biedronka przyłapana na kolejnym oszustwie. Tym razem sprawa jest poważna

3 KOMENTARZE

  1. Zeszlotygodniowe NWZA zdecydowało o nie wypłacaniu dywidendy za 2019 niby bez znaczenia ale zbiegło się z info o kontynuowaniu „reformy” systemu emerytalnego czyli de fakto przeniesieniu udziałów kontrolowanych przez OFE do ZUS więc jest to raczej odzwierciedlenie niepewności a co do mbanku to raczej wyczekiwanie na nowego inwestora i realizację zysków niż dyskontowanie „ekwiwalentu marketingowego” czy jakoś tak za niedawne wpadki informatyków tak chętnie opisywane w internecie

  2. Treść artykułu służy do dołowania akcji. mBank idzie pod młotek dla tego on został tylko na plusie, pakiet promowania został wykupiony. Ale po sprzedaż poleci w dół, a PKO jedne i drugie powine się mieć dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here