Piotr Müller przekazał zatrważające wieści. Ta decyzja wpłynie na każdego, lepiej się przygotować

Wielu z nas nie spodziewało się, że nastąpi to tak szybko. Jednak zarówno osoby mieszkające w Polsce, jak i Polacy za granicą powinni przygotować się na to, że już niedługo znów powrócą obostrzenia. Piotr Müller przekazał pierwsze informacje dotyczące planów.

Pandemia spowodowała, że rząd zmuszony był wprowadzić wiele obostrzeń. Miał to być sposób na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Izolacja, zamknięte zakłady pracy, galerie, lasy – wszystko to po to by zwalczyć niewidzialnego wroga. Jednak okazało się, że mimo upływu czasu on nadal jest i w dalszym ciągu zbiera swoje żniwa. Polska musiała jednak wrócić do rzeczywistości, gospodarka znów zacząć działać, może nie na pełnych obrotach, ale tak jak to możliwe. Powoli zaczynamy mieć wrażenie, że wirus znika, a nasze życie wraca do normy. Jednak Piotr Müller swoją wypowiedzią wylewa kubeł zimnej wody na każdego, kto liczył na to, że ta sielanka potrwa dłużej.

Piotr Müller zdradza szczegóły planu. W pierwszej kolejności kwarantanna

Wiele osób obawia się, że jesienią nastąpi druga fala koronawirusa. Taka sytuacja miałaby bardzo negatywny wpływ na cały kraj. Z tego względu rząd obmyśla plany awaryjne, które można by zastosować aby zminimalizować ilość zakażeń. Piotr Müller zdradza, że w pierwszej kolejności może być ponownie wprowadzona kwarantanna dla osób powracających z wybranych państw UE oraz spoza UE. Ostateczna decyzja ma zapaść już w ciągu najbliższych 2-3 tygodni.

Rząd obawia się, że w niektórych zagranicznych ośrodkach turystycznych może zrodzić się ognisko koronawirusa. W takim przypadku Polacy będący tam na wakacjach, a następnie powracający do kraju stwarzaliby ogromne niebezpieczeństwo. Dlatego Piotr Müller podkreśla, że być może obowiązkowa kwarantanna będzie wprowadzona szybciej niż nam się wydaje.

DZISIAJ GRZEJE:  Polacy są załamani. Piotr Kraśko oficjalnie obwieścił wiadomość, której wszyscy się obawiali

Coraz więcej ludzi obawia się jednak, że to byłby tylko początek powrotu do obostrzeń. Nim się obejrzymy mogą wrócić maseczki ochronne na ulicach i ograniczenia w sklepach. Wiemy na pewno, że rząd nie wprowadzi kolejnego lockdown ze względów gospodarczych, jednak musimy liczyć się z tym, że mogą powstać inne nakazy i zakazy. Piotr Müller został również zapytany przez Polsat News czy Polska będzie miała dostęp do szczepionki na koronawirusa. Polityk odpowiedział wprost, że póki co takiej szczepionki nie ma, ale jeśli uda się ją stworzyć, to Polska ma ją zagwarantowaną jako jedno z pierwszych państw.

Zobacz również

Najnowsze wpisy

Szarlotka jak z dawnych czasów. Poznaj super przepis

Szarlotka to jedno z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejsze pieczone ciasto w naszym kraju....

Sok z kapusty i jego magiczne właściwości. Zobacz na...

Sok z kapusty należy do niesamowicie zdrowych rzeczy, jednak przez lwią część z nas...

Przepis na chinkali, czyli gruzińskie pierogi. W niczym nie...

Gruzińska kuchnia jest fantastyczna i każdy, kto jej spróbował, potwierdza tę teorię. Jednym z...

Legendarna zalewajka. Treściwa zupa, która zachwyci każdego

Zalewajka to legendarna już zupa, która może w swoim smaku oraz wyglądzie bardzo przypominać...

Przepis na hiszpańskie churros. Idealne na Tłusty Czwartek

Churros to tradycyjne hiszpańskie słodkie przekąski, które zyskały ogromną popularność dzięki swojemu wyjątkowemu smakowi...

Kotlety francuskie, czyli pierś z kurczaka z wyrazistymi dodatkami

Kotlety francuskie to świetna alternatywa dla zwykłych kotletów z piersi kurczaka, które podaje się...

Popularne kategorie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here