Instagram podjął radykalne kroki wobec użytkowników. Uważaj co zamieszczasz w sieci, bo możesz za to słono zapłacić

0
Instagram

Sieci społecznościowe pragną dbać o bezpieczeństwo użytkowników od zawsze. Choć prawda jest taka, że nie zawsze udaje się wykryć wszystkie szkodliwe treści. Jednak Instagram dokłada wszelkich starań, aby każda osoba, która umieszcza informacje niewiarygodne poniosła srogie konsekwencje.

W ostatnim czasie na jaw wyszły informacje dotyczące zablokowania konta jednej z popularnych piosenkarek. Wiązało się z to z rozpowszechnianiem informacji niewiarygodnych oraz takich, które mogą wprowadzać w błąd innych ludzi. Madonna umieściła nagranie związane z koronawirusem. Mogliśmy na nim zauważyć lekarkę Stellę Immanuel, która zachwalała łatwy sposób na wyleczenie się z koronawirusa. Oprócz tego pojawiła się również informacja dotycząca tego, że lek już powstał, jednak dostęp do niego mają tylko wybrani. Jednak jak łatwo można zauważyć podobnych filmów było już wiele, a nikt nie ma pewności ile w nich prawdy. Dlatego Instagram wszystkie wpisy, które są związane z COVID-19 dokładnie sprawdza. Informacja rozpowszechniona przez Madonnę zniknęła, a jej konto zablokowano.

Instagram blokuje użytkowników za nieodpowiednie treści. Uważaj co zamieszczasz

Przez ostatnie kilka miesięcy koronawirus jest najpopularniejszym tematem w wielu krajach. Już od początku pandemii w sieci pojawiało się wiele różnych, często niesprawdzonych informacji dotyczących wirusa. Niektóre spekulacje mogły wprowadzać w błąd, jednak nie wyrządzały nikomu żadnej krzywdy. Jednak pojawiały się również sposoby na uchronienie się przed wirusem lub domowe leczenie, które w rzeczywistości mogą skończyć się tragicznie dla osób, które zdecydują się je przetestować. Właśnie dlatego Instagram zdecydował się dokładnie filtrować wpisy dotyczące COVID-19.

W przypadku Madonny Instagram miał ułatwione zadanie. Piosenkarkę obserwuje kilka milionów użytkowników, a sama jest osobą bardzo rozpoznawalną. Ze względu na to, że nagranie obejrzało ponad 15 milionów osób Instagram zdecydował się dokładnie je sprawdzić. Problem polega na tym, że w obecnej chwili bardzo ciężko jest stwierdzić które informacje są prawdziwe, a które nie. Co ciekawe to samo nagranie zostało udostępnione przez prezydenta USA Donalda Trumpa.

DZISIAJ GRZEJE:
Piotr Müller przekazał zatrważające wieści. Ta decyzja wpłynie na każdego, lepiej się przygotować

Pandemia w ostatnim czasie jest najczęstszym tematem, jednak nie jedynym. Więc nawet jeśli nasz wpis nie ma związku z koronawirusem lepiej się dwa razy zastanowić i sprawdzić czy jest wiarygodny. Fake Newsy szerzą się coraz bardziej, a Instagram pragnie by jego użytkownicy otrzymywali tylko sprawdzone informacje. W innym przypadku Twoje konto może zostać czasowo zablokowane, a przy stałym umieszczeniu niesprawdzonych informacji nawet całkowicie usunięte.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here