McDonalds wydał dwa komunikaty. Sytuacja jest poważna – bezpieczeństwo klientów oraz pracowników zostało naruszone

0
1455
McDonalds

W ostatnim czasie McDonalds przechodzi znaczące problemy. Sieć wydała dwa komunikaty, które są skierowane nie tylko do obsługi, ale również klientów placówek. Od tego zależy nasze bezpieczeństwo.

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że jedzenie na mieście nie zawsze należy do zdrowych. Ale prawda jest taka, że robimy to często – czasem z braku czasu, a niekiedy dlatego, że to jedzenie jest po prostu smaczne. Okazuje się jednak, że jedzenie poza domem może mieć bardzo przykre skutki dla naszego zdrowia. McDonalds wydał specjalny komunikat prosząc o kontakt wszystkie osoby, które ostatnio odwiedziły placówkę.

Klienci i pracownicy McDonalds mogą mieć problemy

Koronawirus w ostatnim czasie coraz szybciej się rozprzestrzenia. Wzrastająca liczba osób zarażonych powoduje, że ryzyko związane z zarażeniem również staje się większe. Taka sytuacja miała miejsce właśnie w jednej z placówek McDonalds w Dąbrowie Górniczej. Wszystkie osoby, które w dniach 27 lipca – 2 sierpnia 2020 odwiedziły lokal przy ulicy Katowickiej i zaobserwowały u siebie niepokojące objawy proszone są o kontakt z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.

Jednak to nie koniec złych informacji. W szczególnej sytuacji znaleźli się również pracownicy sieci. Okazuje się, że w ostatnim czasie miał miejsce wypadek, który umożliwił wyciek danych osobowych pracowników. Kopia bazy danych narzędzia do wyświetlania grafików została przez pomyłkę nieprawidłowo umieszczona w publicznym folderze. Taka sytuacja spowodowała, że dane osobowe pracowników takie jak: imiona, nazwiska, numery PESEL czy numery paszportów można było bardzo łatwo sprawdzić czy wykraść.

DZISIAJ GRZEJE:  Już jutro powrót wyczekiwanej promocji sieci Biedronka. Klienci tym razem otrzymają aż 12 darmowych produktów

Jednak sieć McDonalds zapewnia, że podjęła szybkie kroki, które mają na celu wyeliminowanie możliwości przedostania się danych w niepowołane ręce. Ponadto sieć powiadomiła już Urząd Ochrony Danych Osobowych. Wszyscy pracownicy, których dotyczyła ta sytuacja otrzymali odpowiednie pismo. Każdy z nich dostał również kontakt do instytucji, która na bieżąco będzie informować o podjętych działaniach. Ponadto, pracownicy zostaną powiadomieni o zakresie danych oraz tego co należy zrobić by uchronić się przed potencjalnym zagrożeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here