McDonalds wydał dwa komunikaty. Sytuacja jest poważna – bezpieczeństwo klientów oraz pracowników zostało naruszone

W ostatnim czasie McDonalds przechodzi znaczące problemy. Sieć wydała dwa komunikaty, które są skierowane nie tylko do obsługi, ale również klientów placówek. Od tego zależy nasze bezpieczeństwo.

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że jedzenie na mieście nie zawsze należy do zdrowych. Ale prawda jest taka, że robimy to często – czasem z braku czasu, a niekiedy dlatego, że to jedzenie jest po prostu smaczne. Okazuje się jednak, że jedzenie poza domem może mieć bardzo przykre skutki dla naszego zdrowia. McDonalds wydał specjalny komunikat prosząc o kontakt wszystkie osoby, które ostatnio odwiedziły placówkę.

Klienci i pracownicy McDonalds mogą mieć problemy

Koronawirus w ostatnim czasie coraz szybciej się rozprzestrzenia. Wzrastająca liczba osób zarażonych powoduje, że ryzyko związane z zarażeniem również staje się większe. Taka sytuacja miała miejsce właśnie w jednej z placówek McDonalds w Dąbrowie Górniczej. Wszystkie osoby, które w dniach 27 lipca – 2 sierpnia 2020 odwiedziły lokal przy ulicy Katowickiej i zaobserwowały u siebie niepokojące objawy proszone są o kontakt z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.

Jednak to nie koniec złych informacji. W szczególnej sytuacji znaleźli się również pracownicy sieci. Okazuje się, że w ostatnim czasie miał miejsce wypadek, który umożliwił wyciek danych osobowych pracowników. Kopia bazy danych narzędzia do wyświetlania grafików została przez pomyłkę nieprawidłowo umieszczona w publicznym folderze. Taka sytuacja spowodowała, że dane osobowe pracowników takie jak: imiona, nazwiska, numery PESEL czy numery paszportów można było bardzo łatwo sprawdzić czy wykraść.

DZISIAJ GRZEJE:  Już jutro powrót wyczekiwanej promocji sieci Biedronka. Klienci tym razem otrzymają aż 12 darmowych produktów

Jednak sieć McDonalds zapewnia, że podjęła szybkie kroki, które mają na celu wyeliminowanie możliwości przedostania się danych w niepowołane ręce. Ponadto sieć powiadomiła już Urząd Ochrony Danych Osobowych. Wszyscy pracownicy, których dotyczyła ta sytuacja otrzymali odpowiednie pismo. Każdy z nich dostał również kontakt do instytucji, która na bieżąco będzie informować o podjętych działaniach. Ponadto, pracownicy zostaną powiadomieni o zakresie danych oraz tego co należy zrobić by uchronić się przed potencjalnym zagrożeniem.

Zobacz również

Najnowsze wpisy

Sok z kapusty i jego magiczne właściwości. Zobacz na...

Sok z kapusty należy do niesamowicie zdrowych rzeczy, jednak przez lwią część z nas...

Przepis na chinkali, czyli gruzińskie pierogi. W niczym nie...

Gruzińska kuchnia jest fantastyczna i każdy, kto jej spróbował, potwierdza tę teorię. Jednym z...

Legendarna zalewajka. Treściwa zupa, która zachwyci każdego

Zalewajka to legendarna już zupa, która może w swoim smaku oraz wyglądzie bardzo przypominać...

Hit! Ciasto bez pieczenia z zaledwie czterech składników

Ciasta bez pieczenia bywają bardzo proste do przygotowania i to jest ich największą siłą....

Przepis na hiszpańskie churros. Idealne na Tłusty Czwartek

Churros to tradycyjne hiszpańskie słodkie przekąski, które zyskały ogromną popularność dzięki swojemu wyjątkowemu smakowi...

Kotlety francuskie, czyli pierś z kurczaka z wyrazistymi dodatkami

Kotlety francuskie to świetna alternatywa dla zwykłych kotletów z piersi kurczaka, które podaje się...

Popularne kategorie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here