Maseczka ochronna bez szycia? Cleo pokazuje jak zrobić ją w domu!

1
4285

W obecnych okolicznościach każdy z nas potrzebuje mieć w domu maseczkę ochronną. Jest ona równie ważna jak jednorazowe rękawiczki. Chcąc choć w drobnym stopniu zadbać o swoje bezpieczeństwo warto mieć ją ze sobą. Maseczka ochronna bez szycia jest wyjątkowo łatwa do wykonania. Cleo zrobiła ją w kilka minut! 

Opinie dotyczące noszenia maseczek były dotychczas bardzo podzielone. Część fachowców wypowiadała się, że maseczkę należy nosić tylko w przypadku opieki nad osobą chorą lub jeżeli sami źle się czujemy. Dziś coraz więcej osób w obawie o swoje zdrowie nosi je również na wyjścia w miejsca publiczne. Jednak co zrobić kiedy wszystkie maseczki z aptek zostały wykupione? Maseczka ochronna bez szycia stała się hitem internetu ze względu na swą prostotę i niebanalny wygląd! Sprawdź  w jaki sposób Cleo stworzyła w kilka minut maseczkę osłaniającą twarz!

Sposób Cleo na ochronę twarzy – maseczka ochronna bez szycia.

Cleo umieściła na dniach niesamowicie prosty sposób na stworzenie maseczki z kilku przedmiotów, które większość z nas ma w swoim domu! Wystarczy uszykować kawałek kwadratowego materiału (najlepiej jeżeli będzie to bawełna), dwie gumki recepturki i zapięcie od stanika.

Materiał składamy na trzy części, następnie na końcach zakładamy gumki recepturki. Wystające po bokach części materiału składamy do wewnętrznej strony maseczki. Do tak ułożonej maseczki dopinamy zapięcie od stanika zahaczając o gumki. W ten sposób otrzymujemy wyjątkową maseczkę ochronną bez szycia!

Coraz więcej gwiazd pokazuje się publicznie w maseczkach i nie są to tylko typowe maseczki chirurgiczne. Wiele z nich ma specjalnie dobrany wzór i kształt tak aby komponowały się z całością stroju. Niektóre gwiazdy nosiły maseczki już na początku roku, kiedy epidemia rozprzestrzeniała się w Chinach.

Maseczka ochronna bez szycia to nie tylko dobry sposób na ochronę, ale również świetny pomysł na kreatywny dodatek do stroju. Sami możemy zdecydować jaki materiał użyjemy do jej stworzenia, dzięki czemu każdego dnia możemy mieć inną maseczkę bez dodatkowych kosztów!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here