Najlepsze sportowe historie. Prace nad książką trwały ponad dwa lata

0
305
Sportowe historie

Na polskim rynku wydawniczym, niestety, mamy coraz mniej zbiorów reportaży. Nie mówiąc już o reportażach sportowych. Jeśli chodzi właśnie o tę dziedzinę życia, czyli sport, to królują przede wszystkim biografie. Na szczęście ktoś postanowił przełamać ten impas.

Dziś polecamy książkę wydaną i opartą w całości o reportaże „Przeglądu Sportowego”. Dla wielkich miłośników sportu jest to bez wątpienia pozycja obowiązkowa.

Wydawcy proponują nam zbiór najlepszych sportowych tekstów, które ukazały się na łamach „Przeglądu Sportowego” w latach 2017-2018 w ramach cyklu „PS Reportaż”. Ich autorami są czołowi dziennikarze gazety. Dotykają ważnych problemów, takich jak sport niepełnosprawnych, czy opowiadają na nowo z pozoru dobrze już znane historie.

Docierają do miejsc i zdarzeń, konstruując głęboki i prawdziwy obraz. W centrum tych opowieści zawsze jest człowiek – jego sukcesy, porażki, dramaty. W narracji „Najlepszych sportowych historii” można znaleźć każdy odcień sportu i wielu bohaterów nieoczywistych, ale i reportaże rzucające nowe światło na ważne zjawisko – np. upadek polskiej szkoły boksu.

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z maratończykiem, kierowcą rajdowym, czy byłym piłkarzem-alkoholikiem, sport jest dla nich zawsze tym samym: paliwem napędowym do życia. Naszym głównym celem było uchwycenie emocji z tym związanych. Efektem jest kilkadziesiąt fascynujących podróży po świecie sportu.

Książkę można nabyć niemal we wszystkich księgarniach internetowych. Jej koszt nie przekracza 30 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here