Co zrobić, aby Twoje storczyki kwitły przez cały rok? 4 sprawdzone triki 

0
1965
storczyki zasady pielęgnacji

Z pewnością storczyki to jedne z najbardziej lubianych kwiatów, którymi dekorujemy nasze domy. Sprawdźcie co robić, aby ich piękny wygląd cieszył nasze oko przez cały rok. Oto 4 sprawdzone triki.

Rób to, a storczyki ozdobią Twój dom przez cały rok

Wielu ludzi, zresztą słusznie uważa, że to jedne z najpiękniejszych kwiatów. Niestety niejednokrotnie słyszy się, że ludzie nie potrafią ich pielęgnować. Piękne, zdrowe kwiaty szybko przekwitają, a suchy pałąk nie chce ponownie zakwitnąć.

DZISIAJ GRZEJE:  Skuteczny sposób na komary - mamy dla Ciebie kilka cennych porad

Wybróbujcie nasze proste porady, a przekonacie się, że pielęgnacja orchidei nie jest wcale taka trudna. Poza tym, poczujecie ogromną satysfakcję, iż dzięki Wam storczyki wyglądają przecudnie cały czas.

Zakup storczyków

Po pierwsze, kupując storczyki zwróć uwagę, aby rośliny były zdrowe. Liście powinny być pozbawione plam, a korzenie jędrne. Z kolei pąki kwiatowe nie mogą być zwiędnięte, gdyż jest to oznaką zbytniego wysuszenia orchidei.

DZISIAJ GRZEJE:  Domowy sposób na oczyszczenie tętnic i wzmocnienie odporności - musisz znać ten przepis

Odpowiednie miejsce

Storczyki powinny zostać umieszczone w miejscu dobrze oświetlonym. Pamiętajcie jednak, że ostre promienie słońca nie mogą padać bezpośrednio na roślinę. Orchidea jest bowiem delikatnym kwiatem. Polecamy parapet okna wychodzącego na wschód.

Podlewanie orchidei

Pisząc o podlewaniu tego gatunku rośliny istotne są dwa słowa: rzadko i dużo. Cóż to oznacza? Otóż storczyki powinniśmy podlewać co 7-10 dni. Jak to robić? Najlepiej wstawić je do wanny i obficie podlać wodą w temperaturze pokojowej. Kiedy nadmiar wody wycieknie z doniczek, odstawiamy orchidee na miejsce.

DZISIAJ GRZEJE:  Jak prać białe skarpetki? 4 proste i niezawodne sposoby

Temperatura powietrza

Jeśli chcemy, żeby storczyki cieszyły nasze oczy przez długi czas, zapewnijmy im odpowiednią temperaturę. Najlepiej aby za dnia było to od 19 do 23 stopni Celsjusza, a w nocy o 4-5 stopni mniej.

Przestrzeganie powyższych zasad gwarantuje, że storczyki będą cieszyć Wasze oczy przez długie miesiące. Te piękne, wielobarwne kwiaty znakomicie ozdobią każdy dom czy mieszkanie. Musimy jednak unikać pewnych błędów w ich pielęgnacji. Z pewnością warto zapoznać się ze sprawdzonymi poradami.

  1. Ewa Minge pokazała swojego kota. Na projektantkę spadła fala krytyki
  2. Magda Gessler firmuje lokal, w którym podają zepsute jedzenie
  3. Przepis na smaczne babeczki. Idealne na podwieczorek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here