Jak dbać o epipremnum złociste? Oto kilka prostych wskazówek

0
2528

Epipremnum to rodzaj roślin z rodziny obrazkowatych. Roślina ta jest powszechnie uprawiana jako roślina doniczkowa ze względu na jej atrakcyjne, zielone liście, łatwość pielęgnacji i zdolność do przetrwania w różnych warunkach środowiskowych. Dziś po latach zapomnienia, ta roślina wraca w wielkim stylu.

Dziś pod lupę weźmiemy bardzo popularną odmianę o nazwie epipremnum złociste, które zachwyca swoimi pięknym, pnącymi się liśćmi. Ta roślina rośnie bardzo szybko, potrafiąc upięknić każde pomieszczenie, lecz trzeba pamiętać, że epipremnum złociste wymaga odpowiedniej pielęgnacji, która jednak nie należy do szczególnie trudnych.

DZISIAJ GRZEJE:  Jak dbać o gwiazdę betlejemską? Kilka porad dla tej pięknej rośliny
DZISIAJ GRZEJE:  Bolą cię stawy? Zrób koniecznie tę nalewkę z kasztanów

Zapraszamy także do zobaczenia naszej strony na Facebooku – “Pysznie i zdrowo – kuchnia smakosza”. Znajdziecie tam przepisy w pigułce.

DZISIAJ GRZEJE:  Prosty sok ze śliwek i cytryn, który pomaga chronić przed chorobami

Jak dbać o epipremnum złociste?

  • Dobre warunki oświetleniowe: Roślina ta potrzebuje słońca, ale nie może być narażona na bezpośrednie działanie jego promieni. Dobrze czuć będzie się także w tak zwanym półcieniu.
  • Temperatura: Epipremnum złościste powinno stać w pomieszczeniu o temperaturze pokojowej, około 22-24 stopni Celsjusza.
  • Odpowiednie podlewanie: Ważne jest też, aby odpowiednio i systematycznie podlewać epipremnum. To piękne pnącze nie lubi ani suchoty, ale też nie lubi zbyt dużej ilości wody. Należy więc podlewać je regularnie, lecz z umiarem i sprawdzać przed podlaniem, czy wierzchnia warstwa gruntu zdążyła wyschnąć.
  • Uważaj na zimę: Zimą ogrzewamy nasze mieszkania, co sprawia, że powietrze jest bardziej suche, niż latem. To może niekorzystnie działać na epipremnum. Podczas zimy najlepiej zrosić powietrzę wodą lub postawić roślinę obok nawilżacza powietrza.
  • Uważaj na sok z rośliny: Epipremnum złościste to piękna rzecz, ale jej środek może zaszkodzić człowiekowi, bowiem jest trujący. W tkankach epipremnum znajdują się kryształki szczawianu wapnia, które po kontakcie ze skórą mogą powodować uczulenia i podrażnienia. Uważaj więc na dzieci i zwierzęta domowe, by nie stała im się krzywda przy kontakcie rośliną.
DZISIAJ GRZEJE:  Nienawidzisz pająków? To weź kasztany i zrób ten jeden prosty trik
DZISIAJ GRZEJE:  Nietypowe zastosowanie liści laurowych. Pomogą ci zwalczyć pewien problem

Więcej przepisów znajdziesz <<TUTAJ>>

Zapraszamy na stronę www.twojekarteczki.pl – znajdziecie tam kartki na każdy dzień tygodnia.

DZISIAJ GRZEJE:  Przepis na zdrowy sok z aronii. Podpowiadamy co zrobić, żeby nie był gorzki
DZISIAJ GRZEJE:  Najlepszy przepis na dżem z dyni i pomarańczy. Koniecznie zrób zapas na zimę