Co się dzieje z Media Markt? Niewiarygodne doniesienia dotyczące zamknięcia

0
2376
Media Markt

Coraz więcej klientów wyraża obawy dotyczące działań, które podejmują kolejne placówki. Koronawirus poważnie odcisnął swoje piętno na wielu z nich. Tym razem niepokojące informacje napływają od właściciela sklepów Media Markt.

Pandemia dała się odczuć wielu firm z różnych branż. Z każdym miesiącem okazuje się, że jest coraz gorzej. Jedną z pierwszych dużych sieci, która ogłosiła, że musi zamknąć część sklepów był Auchan. Dziś dochodzą do nas kolejne informacje dotyczące działań poszczególnych przedsiębiorstw. Właściciel Media Markt również przeżywa kryzys, przez pandemię koronawirusa jego sprzedaż gwałtownie zmalała. Chcąc uratować firmę musiał zdecydować się na trudny krok.

Likwidacja sklepów Media Markt?

Prawda jest taka, że każda firma odczuła skutki pandemii, jednak najgorszy czas był dla przedsiębiorstw, które musiały się na określony czas całkowicie zamknąć. Taka sytuacja wystąpiła właśnie w przypadku placówek Ceconomy. Właściciel sklepów elektronicznych ze względu na brak możliwości sprzedaży stacjonarnej posiłkował się sklepami internetowymi. Jednak prawda jest taka, że ta alternatywa nigdy nie zastąpi sprzedaży w internecie i w sklepach jednocześnie.

Okazuje się, że właściciel zastanawia się nad reorganizacją swoich sklepów oraz nad ujednoliceniem struktury organizacyjnej. Takie działania z pewnością sprawiłyby, że sieci zaoszczędzą sporo pieniędzy, ale będzie się to wiązało również z redukowaniem etatów w sklepach Media Markt w krajach europejskich. Ze względu na to, że część sklepów przynosząca straty będzie musiała zostać zamknięta pracę może stracić nawet 3,5 tysiąca osób. Póki co przedsiębiorca jeszcze nie zdecydował czy wdrożyć te rozwiązania – ostateczna decyzja zostanie ogłoszona 12 sierpnia.

DZISIAJ GRZEJE:  To nie żart! Biedronka rozdaje produkty za darmo. Lepiej się pośpiesz, promocja potrwa tylko kilka dni

Klienci obawiają się, że obecna sytuacja to dopiero początek. Skoro Media Markt, a także Auchan ogłosiły konieczność zamknięcia sklepów być może podobne działania będzie musiało podjąć więcej przedsiębiorstw. Tym bardziej, że liczba zakażeń w Polsce w ostatnim czasie drastycznie wzrosła co budzi dodatkowe obawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here