Kobieta odebrała na poczcie zaadresowaną do niej przesyłkę. Gdy paczka została otwarta od razu zadzwoniła na policję

0
paczka

W czasie pandemii zamawianie produktów przez internet stało się jeszcze powszechniejsze niż dotychczas. Jest to nie tylko o wiele wygodniejsza forma zakupów, ale również bezpieczniejsza. Jednak mało kto zdaje sobie z groźnych konsekwencji jakie może to za sobą nieść. Szczególnie jeśli paczka, którą otrzymaliśmy nie była przez nas zamawiana.

W Polsce coraz głośniej mówi się o niebezpiecznych artykułach, które są wysyłane do przypadkowych osób. W ostatnim czasie szczególnie często Polacy otrzymywali paczki z Chin z zawartością, która na pierwszy rzut oka nie budziła podejrzeń. Jednak sprawa jest bardziej niebezpieczna niż się wydaje. Jeśli paczka dotarła do naszych rak i nie jesteśmy pewni co powinniśmy zrobić z nietypową zawartością zawsze warto skontaktować się z odpowiednimi służbami.

Paczka w skrzynce, przed drzwiami lub na poczcie – każda z nich może zawierać niebezpieczną zawartość

Jeśli kurier przyniósł nam paczkę, która nie była przez nas zamawiana zawsze lepiej dwa razy się zastanowić zanim ją przyjmiemy. Często jednak zdarza się, że w pośpiechu odbierzemy przesyłkę nie biorąc pod uwagę tego co możemy zastać w środku. Kilka lat temu bardzo głośno było o placówce kurierskiej w której znalazła się podejrzana paczka. Pracownicy wezwali odpowiednie służby, które poinformowały iż wewnątrz niej znajdował się litr kwasu solnego 35-procentowego.

Większość osób, które otrzymały tajemnicze zamówienie nie było przestraszonych do czasu aż okazało się, że podobne zamówienie dostało setki innych osób. Paczka zawierała nasiona nieznanego pochodzenia. Do całej sytuacji odniosła się Inspekcja do spraw nasion, która przestrzegała przed ich wysiewaniem. Bowiem obawiano się, że rośliny, które z nich wyrosną mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla tych uprawianych i rosnących w naszym obszarze.

DZISIAJ GRZEJE:
Co się dzieje z Media Markt? Niewiarygodne doniesienia dotyczące zamknięcia

Część z nich udało się sprawdzić, przez co wiele osób odetchnęło z ulgą. Amerykańskie ministerstwo rolnictwa poinformowało, że zidentyfikowano 14 rodzajów nasion. Były to między innymi: hibiskus, szałwia, rozmaryn, musztarda, mięta, lawenda i kapusta. Jednak nie możemy być pewni czy paczka, która trafi pod nasze drzwi nie będzie zawiera czegoś niebezpiecznego. Jeżeli nie jesteśmy pewni co powinniśmy z nią zrobić zawsze lepiej zadzwonić do odpowiednich służb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here