Bardzo zła sytuacja popularnych marketów? Kolejne sklepy znikają z polskich miast, pracowników czekają zwolnienia grupowe

Pandemia wywołała ogromne skutki również w handlu. Mimo, że klienci nadal robili zakupy, ich przyzwyczajenia bardzo się zmieniły. Najmocniej odczuły to sklepy francuskiej sieci handlowej Auchan, która jest zmuszona zamknąć kolejne sklepy.

Od dłuższego czasu sieć zapowiadała, że ze względu na niewystarczającą rentowność będzie zmuszona zamknąć sklepy w niektórych miastach. Dziś widzimy kolejne skutki pandemii w francuskiej sieci handlowej. Wiadomoscihandlowe.pl dotarły do informacji, które ze sklepów zostaną kolejno zamknięte. Okazuje się, że łącznie z obecnym miejscem pracy pożegna się aż 284 pracowników. Sytuacja nie wygląda najlepiej.

Auchan likwiduje kolejne sklepy. Sieć zapowiada wsparcie dla pracowników

Francuski operator oficjalnie potwierdził, że obecna sytuacja zmusiła sieć do podjęcia radykalnych środków. To kolejna zła informacja dotycząca sieci. Z początkiem lipca odbyły się rozmowy dotyczące świadczeń dla pracowników Auchan z Mysłowic i Dąbrowy Górniczej, gdzie również zdecydowano o zamknięciu sklepów. Dziś już wiemy, że znikną kolejne dwa sklepy, jednak pracownicy nie zostaną bez wsparcia.

Konieczność likwidacji sklepów wynika z ich niewystarczającej rentowności. Mimo starań pracowników, niestety pandemia odcisnęła swoje piętno na placówkach. Francuska sieć zapewnia, że na każdy sklep patrzy wielowymiarowo – nie tylko pod względem rentowności, ale również założonych celów strategicznych firmy w perspektywie planowanej długofalowej obecności na polskim rynku w kolejnych latach. Sieć Auchan uspokaja, że nadal chce pozostać liderem niskich cen w Polsce i o tę pozycję będzie walczyć. Jednak w obecnej chwili konieczne jest podjęcie kroków, które wzmocnią firmę.

DZISIAJ GRZEJE:  Julia Kamińska upokorzyła Filipa Bobka w mediach społecznościowych. Nikt nie spodziewał się takiego zdjęcia

Sklepy które ulegną likwidacji znajdują się w Grudziądzu i Lublinie. Pracownicy już wcześniej mieli zostać poinformowani o sytuacji firmy. Sieć zapewnia, że dołoży wszelkich starań aby wesprzeć pracowników, którzy razem z likwidacją sklepu zostaną bez pracy. Być może Auchan zdecyduje o przeniesieniu części pracowników do innych placówek, tak jak to zrobiono z osobami z Mysłowic i Dąbrowy Górniczej.

Zobacz również

Najnowsze wpisy

Sok z kapusty i jego magiczne właściwości. Zobacz na...

Sok z kapusty należy do niesamowicie zdrowych rzeczy, jednak przez lwią część z nas...

Przepis na chinkali, czyli gruzińskie pierogi. W niczym nie...

Gruzińska kuchnia jest fantastyczna i każdy, kto jej spróbował, potwierdza tę teorię. Jednym z...

Legendarna zalewajka. Treściwa zupa, która zachwyci każdego

Zalewajka to legendarna już zupa, która może w swoim smaku oraz wyglądzie bardzo przypominać...

Hit! Ciasto bez pieczenia z zaledwie czterech składników

Ciasta bez pieczenia bywają bardzo proste do przygotowania i to jest ich największą siłą....

Przepis na hiszpańskie churros. Idealne na Tłusty Czwartek

Churros to tradycyjne hiszpańskie słodkie przekąski, które zyskały ogromną popularność dzięki swojemu wyjątkowemu smakowi...

Kotlety francuskie, czyli pierś z kurczaka z wyrazistymi dodatkami

Kotlety francuskie to świetna alternatywa dla zwykłych kotletów z piersi kurczaka, które podaje się...

Popularne kategorie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here