Aleksander Sowa powraca z nową książką. Inspirowana najsłynniejszym porwaniem III RP

0

Aleksander Sowa – czynny policjant, a zarazem autor „Gwiazd Oriona” – Kryminału Roku 2019 według serwisu Granice.pl powraca z nową powieścią. Znów będzie mrocznie, tajemniczo i momentami brutalnie. „Czas Wagi” – nowa książka Sowy – z pewnością nie zawiedzie fanów kryminałów.

Mocny kryminał o przerażającej zbrodni, inspirowany najgłośniejszym porwaniem w historii III RP. Tak w skrócie można przedstawić najnowszą powieść Aleksandra Sowy. Co więcej w niej znajdziemy?

W połowie 1997 roku na warszawskiej Pradze zostaje porwana córka milionera. Jest torturowana, gwałcona i trzymana w nieludzkich warunkach. Ojciec powiadamia policję, wynajmuje znanego detektywa i robi wszystko, aby uwolnić córkę. Po przekazaniu okupu Sara jednak nie wraca.

Kiedy zrozpaczona rodzina informuje dziennikarzy, wybucha skandal. Pod presją mediów w ministerstwie zapadają pospieszne decyzje. Emil Stompor zostaje zmuszony do udziału w sprawie. Rozpoczyna się gra, w której stawką jest nie tylko życie uprowadzonej, ale także interesy wielu ludzi.

Tę brutalną, prawdziwą do bólu i osadzoną w realiach historię opowiada Aleksander Sowa – czynny policjant, a zarazem autor Gwiazd Oriona – Kryminału Roku 2019 według serwisu Granice.pl.

Aleksander Sowa – pisarz i policjant w służbie czynnej. Jego kryminały uderzają realizmem i autentycznością. Autor bestsellerowej serii kryminalnej, zwanej astronomiczną (m.in. Gwiazdy Oriona, Era Wodnika, Punkt Barana), która zyskała status kultowej już w pierwszych wydaniach nakładem własnym autora. Aleksander Sowa należy bowiem do weteranów samodzielnego publikowania i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy niezależnych w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here