500 plus zostanie poważnie zmienione. Polacy dostaną więcej pieniędzy!

0
500 plus

Program 500 plus już wkrótce może zostać poważnie zmieniony. Z napływających do mediów informacji wynika, że to niemal nieuniknione i urzeczywistnienie zmian pozostaje jedynie kwestią czasu. Jak długiego? Wszystko wskazuje na to, że zmiany mogą zostać wprowadzone jeszcze w tym roku!

500 plus to program społeczny, który zmienił życie wielu rodzin w Polsce. Dla milionów Polaków dodatkowe wsparcie finansowe wypłacane co miesiąc, bardzo pozytywnie wpłynęło na domowe budżety. Dziś naszych rodaków stać już na dużo więcej, niż to było jeszcze kilka lat temu.

500 plus zrewolucjonizowało również polską scenę polityczną. Do tej pory rzadko, która partia przykłada wagę do swoich obietnic przedwyborczych. Tymczasem PiS w 2015 roku najpierw wybory wygrał, a już kilka miesięcy później pierwsze wypłaty świadczenia zostały przekazane Polakom. To była duża zmiana.

Zmianom ulegał również sam program. Na początku bowiem pieniądze wypłacono na drugie i każde następne dziecko. Od 2019 roku 500 plus otrzymuje już każde dziecko w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że kolejne zmiany wciąż przed nami.

O co chodzi tym razem? Otóż sztandarowy program Zjednoczonej Prawicy może zostać poddany waloryzacji. To potwierdzają nawet sami przedstawiciele rządu. Czy to oznacza, że do polskich rodzin trafi jeszcze więcej pieniędzy?

Taki pomysł potwierdza chociażby wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. To on przekazał, że rząd ma na uwadze wzrost świadczenia 500 plus. Jeśli te zmiany wejdą w życie, bardzo możliwe, że osoby pobierające 500+, będą otrzymywać o sto złotych więcej. Sam program nazwy jednak nie zmieni.

Takie zmiany ucieszyłyby z pewnością wszystkie rodziny. Faktem jest bowiem, że od 2016 roku inflacja idzie do góry i faktyczna wartość pieniądza nieco osłabła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here