PKO BP bije na alarm. Czy mamy się czego obawiać? Wiadomości wywołały spory popłoch

W dobie kryzysu gospodarczego każdy z nas oszczędza pieniądze. Jednak chwila nieuwagi i możemy pozbyć się sporej części naszej gotówki. Na alarm bije między innymi PKO BP. Bank wystosował specjalny apel do swoich klientów. Dotyczy on zarówno posiadaczy rachunków indywidualnych, jak i kont firmowych.

PKO BP bije na alarm, czy mamy się czego obawiać?

W wielu polskich domach sytuacja jest bardzo napięta. Pogłębiający się kryzys gospodarczy powoduje, że Polacy coraz dokładniej liczą swoje pieniądze. W Internecie w ostatnim czasie wyczytać można było także, że banki, czy nawet państwo czyha na nasze oszczędności. Nic bardziej mylnego. To zwykłe fake newsy, które nie mają najmniejszego związku z rzeczywistością. Pieniądze Polaków na kontach bankowych są w pełni bezpieczne pod warunkiem, że nie damy wymanewrować się oszustom.

ZOBACZ TAKŻE: Izabella Krzan dodała zdjęcie z ukochanym. Cóż za reakcja fanów!

Oszuści, czyhający na nasze potknięcia w Internecie nazywani są cyberprzestępcami. W ostatnim czasie na celownik obrali sobie klientów największych banków w Polsce, jak na przykład PKO BP, czy Santander Bank Polska. W związku z tą sytuacją, największy bank w naszym kraju postanowił wydać ostrzeżenie dla swoich klientów. Z pełną treścią komunikatu można zapoznać się na oficjalnej stronie PKO BP, ale poniżej zamieszczamy jego najważniejsze fragmenty, a także nasz komentarz do całej tej sprawy.

Przestępcy rozsyłają fałszywe maile udające powiadomienia banku, np. alerty o logowaniu do iPKO lub nowej wiadomości w serwisie internetowym. (…) Kliknięcie w link może spowodować utratę danych, kontroli nad kontem bankowym lub komputerem czy smartfonem. – OSTRZEGA PKO BP.

Cyberprzestępcy są coraz sprytniejsi. Rozsyłają wiadomości, które mają wzbudzić wśród klientów banku zaufanie. Korespondencja od oszustów wywołała wśród klientów sporo popłochu. Wiele osób ma rzeczywiście problem z rozróżnieniem komunikatu oszustów od oficjalnej wiadomości banku. Wiadomości są bowiem łudząco podobne do siebie. Zazwyczaj oszuści proszą klientów o natychmiastową reakcję. Czas gra na ich niekorzyść. Dlatego też możemy spotkać wiadomości zawierające prośbę o pilną aktualizację danych, zabezpieczeń, czy logowaniu z nieznanego urządzenia. W środku wiadomości znajduje się także link z hasłem zachęcającym do kliknięcia w niego i wprowadzenia swoich haseł do bankowości elektronicznej. W ten sposób oszuści za pomocą spreparowanego serwisu transakcyjnego mogą zyskać dostęp do naszego konta PKO BP i w skrajnych przypadkach wykraść nawet nasze pieniądze, czy oszczędności.

Ostrzeżenie od banku, tego nie możesz robić!

Dlatego też, najpopularniejszy bank w Polsce apeluje do swoich klientów, aby nie klikać w podejrzanie linki, nie przekazywać danych osobowych za pośrednictwem wiadomości e-mail. PKO BP informuje także, aby przed zalogowaniem się do serwisu transakcyjnego zawsze sprawdzić certyfikaty bezpieczeństwa, a więc popularną kłódkę przed adresem www.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, bank jest do dyspozycji klientów. Wystarczy zweryfikować przesłaną wiadomość pod jednym z numerów kontaktowych, udostępnionych na stronie PKO BP.

źródło: OTOPRESS

Zobacz również

Najnowsze wpisy

Szarlotka jak z dawnych czasów. Poznaj super przepis

Szarlotka to jedno z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejsze pieczone ciasto w naszym kraju....

Sok z kapusty i jego magiczne właściwości. Zobacz na...

Sok z kapusty należy do niesamowicie zdrowych rzeczy, jednak przez lwią część z nas...

Przepis na chinkali, czyli gruzińskie pierogi. W niczym nie...

Gruzińska kuchnia jest fantastyczna i każdy, kto jej spróbował, potwierdza tę teorię. Jednym z...

Legendarna zalewajka. Treściwa zupa, która zachwyci każdego

Zalewajka to legendarna już zupa, która może w swoim smaku oraz wyglądzie bardzo przypominać...

Przepis na hiszpańskie churros. Idealne na Tłusty Czwartek

Churros to tradycyjne hiszpańskie słodkie przekąski, które zyskały ogromną popularność dzięki swojemu wyjątkowemu smakowi...

Kotlety francuskie, czyli pierś z kurczaka z wyrazistymi dodatkami

Kotlety francuskie to świetna alternatywa dla zwykłych kotletów z piersi kurczaka, które podaje się...

Popularne kategorie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here