500 plus do likwidacji? Ten komentarz nie pozostawia złudzeń. Polacy są wściekli

6
500 plus
500 plus

Rząd Prawa i Sprawiedliwości na niespotykaną dotąd skalę wprowadził programy socjalne, czy emerytalne. Polskie rodziny mogą liczyć na takie świadczenia, jak 500 plus, czy 300 plus. Trwają też prace nad bonem turystycznym, który został nazwany nowym 500+. Ponadto liczne programy emerytalne, wspierające seniorów, jak 13. emerytura, czy „czternastka”. To wszystko dość mocno nadwyręża budżet Państwa, czego nie ukrywają nawet politycy PiS. Wśród opozycji zdania są mocno podzielone, a największym krytykiem „rozdawnictwa” jest bez wątpienia Janusz Korwin-Mikke.

500 plus do likwidacji?

Choć rząd Prawa i Sprawiedliwości nie zamierza rezygnować ze swoich programów socjalnych. Ba, trwają wciąż pracę nad ich rozszerzeniem. Między innymi o wspomniany wstępie bon turystyczny. Swoje zdanie na ten temat ma jednak Janusz Korwin-Mikke.

Lider Konfederacji nie pozostawia złudzeń. Jeżeli doszedłby do władzy zlikwidowałby 500 plus i inne świadczenia. W ostatnim wywiadzie na łamach Super Expressu bardzo krytycznie odniósł się do rozdawnictwa Prawa i Sprawiedliwości.

Jego zdaniem PiS swoją polityką nieustannie wraca do czasów PRL-u. Zacytował przy tym Karola Marksa, który twierdził, że „wystarczy wprowadzić demokrację, a już głupia większość wprowadzi socjalizm”.

Co ciekawe, według niektórych największym absurdem jest to, że sam Korwin-Mikke pobiera… 50 plus. Zarzucana jest mu hipokryzja, chociaż lider Konfederacji odpowiada jasno „Co mam zrobić? Dają to trzeba brać”.

W dalszej części rozmowy Janusz Korwin-Mikke mówi jasno, jaki byłby jego priorytet po dojściu do władzy. „Trzeba to zlikwidować (…) Wzięcie pieniędzy za darmo to jest godność? To jest wstyd!” – skwitował swój wywód o 500 plus poseł Konfederacji.

Wygląda jednak na to, że póki przy władzy pozostaje Prawo i Sprawiedliwość pakiety socjalne, czy emerytalne nie zostaną zlikwidowane. Polacy mogą więc być spokojni o świadczenia takie, jak 500 plus, 300 plus, 13. emerytura, czy spodziewana już niedługo 14. emerytura i bon turystyczny.

źródło: materiały prasowe, Super Express

6 KOMENTARZE

  1. Po co rozprzestrzenicie te bzdury, że przez 500+ państwo polskie jest zasłużone lepiej zobaczcie ile kasy ucieka na kupowanie maseczek od rodziny za potrojoną lub jeszcze gorszą cenę, ile idzie na tego darmozjada Rydzyka i kościołyludzie używajcie mózgów, to nie boli!

    13
    4
    • Przecież rząd nic nie daje. Zabiera 1000 w podatkach i oddaje 500 wybranym, przy okazji płacąc armii urzędników. Obecne 500 plus jest warte co najwyżej 300, taki jest efekt rozdawnictwa rządów PiS, inflacja i zadłużenie państwa, które będą spłacały jeszcze nasze wnuki.

  2. Kiedy dostaną coś Ci, co na to rozdawnictwo pracują!? Ludzie dostaliście ochłapy, żeby oni mogli kraść miliardy. Naród Polski jest ślepy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here