Wraca sprawa Pawła Adamowicza. Szokujące uzasadnienie Sądu

2
Paweł Adamowicz

Sprawa zabójstwa Adamowicza wraca z pewnością jak bumerang. Przypomnijmy, że Paweł Adamowicz, ówczesny Prezydent Gdańska zginął tragicznie w skutek ran odniesionych podczas ataku nożownika w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w styczniu 2019 roku. Dziś media obiegła informacja o uzasadnieniu do wyroku Sądu Okręgowego w sprawie oddalenia pozwu TVP przeciwko dziennikarzom „Polityki” i „Gazety Wyborczej”. Słowa, które znalazły się w uzasadnieniu mogą szokować.

Paweł Adamowicz zginął półtora roku temu

Choć Paweł Adamowicz zginął już półtora roku temu, to o całej sprawie wciąż jest głośno. Między innymi dlatego, że Telewizja Polska złożyła pozew przeciwko dziennikarzom „Polityki” i „Gazety Wyborczej”. Sąd Okręgowy zdecydował się go oddalić. Dziś w mediach społecznościowych pojawił się wyrywek z treści uzasadnienia do wyroku. Z pewnością część osób będzie mocno zaszokowana.

Fragment uzasadnienia zamieścił Grzegorz Furgo, dyrektor Centrum Informacyjnego Senatu RP. W jego poście na Instagramie możemy przeczytać, że „zabójca P.Adamowicza oglądał treści prezentowane przez TVP – dotarły one do niego i kształtowały jego wizję Polski„.

W komentarzach aż roi się od skrajnych opinii. Część Internautów oskarża TVP za propagandę nienawiści. Inni bronią publicznego nadawcy, mówiąc, że takie słowa w uzasadnieniu wyroku to istny skandal. Z pewnością to nie koniec emocji wokół tragicznej śmierci Pawła Adamowicza.

DZISIAJ GRZEJE:
Sałatka z kurczakiem. Przepis, który zachwyci każdego domownika

Przypomnijmy, że Paweł Adamowicz zginął tragicznie 14 stycznia – dzień po tym, jak na scenie w Gdańsku został dźgnięty nożem. Cała sytuacja miała miejsce podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obecnie Prezydentem Gdańska jest Aleksandra Dulkiewicz, która była zastępcą za rządów Pawła Adamowicza.

źródło: Twitter, mat. prasowe

ZOBACZ TAKŻE: WHO alarmuje! Drastyczny wzrost zakażeń koronawirusem!

2 KOMENTARZE

  1. Dlatego powinna być reorganizacja sądów. Tacy sędziowie którzy są sędziami politycznymi albo rezygnują z sędziowania albo z polityki.

    2
    2
  2. Tak głupiego i kłamliwe go uzasadnienia dawno już nie było. Wiadomo przecież, że zabójca oglądał tvn i nie miał żadnego dostępu do telewizji publicznej. Te kastę idiotów i zaprzancow należy roz gonić na 4 wiatry. Czekam na proces Owsiaka. Swoją drogą, Adamowicz nieźle sobie nagrabil, a teraz robi to jego nalo żni ca i wesoła wdowka w Eu. Myślę, że oni wszyscy, wcześniej czy później odpowiedzą za swoje zdrady. Takich ludzi nie czeka nic dobrego, karma wraca.

    3
    8

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here