Uważaj na ten produkt z Tesco oraz Intermarche. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega!

3
13589
GIS komunikat
Główny Inspektorat Sanitarny wydał komunikat

To już prawdziwa plaga! W ostatnim czasie rośnie liczba komunikatów, wydawanych przez Główny Inspektorat Sanitarny. Tym razem instytucja ostrzega o kolejnej, niebezpieczniej dla zdrowia partii produktów. Produkty tej firmy możemy znaleźć między innymi na półkach Tesco, Intermarche, czy Delikatesów Centrum, ale to nie jedyne sklepy, które nimi handlują. Dlatego należy wyraźnie sprawdzić, czy nie jesteśmy w posiadaniu groźnej partii, a jeśli tak, to wyrzucić ją lub zwrócić do sklepu.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie

GIS alarmuje do klientów. Ostrzeżenie dotyczy produktu o nazwie KRESTO SEZAM, 200 g, wyprodukowanego przez  VOG Polska Sp. z o.o., ul. Przemysłowa 8, 96-100 Skierniewice. Główny Inspektorat Sanitarny alarmuje, że chodzi o jedną partię wyżej wymienionego produktu, a mianowicie: L200551V464, z datą spożycia 31.08.2021.

Główny Inspektorat Sanitarny w produkcie, który według Internautów był dostępny do kupienia w Tesco, Intermarche, czy w Delikatesach Centrum (niekoniecznie „wadliwa” partia, ale należy się upewnić, w przypadku zakupu) dopatrzył się obecność bakterii Salmonella Amsterdam i Salmonella Livingstone.

Spożycie produktu wiąże się z poważnym ryzykiem zatrucia pokarmowego!

„Firma Vog Polska Sp. z o.o. rozpoczęła z dniem 18.06.2020 r. wycofywanie kwestionowanej partii sezamu z obrotu handlowego oraz informuje swoich klientów o zaistniałej sytuacji i możliwości dokonywania zwrotu produktu do dostawców (Komunikat o konieczności wycofania wadliwej partii produktu i możliwości zwrotu)” – czytamy na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Główny Inspektorat Sanitarny informuje także, że, nie należy spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu

Poniżej znajduje się pełna treść ostrzeżenia publicznego, wydanego przez GIS.

Internauci alarmują, że produkty KRESTO, w tym sezam są do nabycia w Tesco, Intermarche, a także Delikatesach Centrum. Nie wiemy jednak, czy na półkach ww. sklepów znajdowała się wadliwa partia. Niemniej jednak, trzeba się upewnić przed spożyciem, a jeśli tak, to wyrzucić lub zwrócić wskazany produkt do sklepu.

źródło: GIS, materiały prasowe, Facebook

3 KOMENTARZE

    • Dzień dobry. W artykule nie ma informacji, że TA partia produktu znajdowała się w Tesco, czy Intermarche. Podkreślony jest jedynie fakt, że ww. sieci handlują produktami KRESTO – w tym także sezamem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here