TVN manipuluje?

TVN manipuluje faktami? Radny PiS nie ma wątpliwości i pokazuje nagranie z Nitrasem

Radny Miasta Szczecin z list Prawa i Sprawiedliwości, Dariusz Matecki nie ma najmniejszych wątpliwości, że TVN manipuluje faktami. Dlatego też Matecki na swoim profilu na Twitterze zamieścił dwa nagrania, przedstawiające awanturę, którą wyrządził przed oczyszczalnią ścieków “Czajka” Sławomir Nitras. Jedno pochodzi z Polsat News i zdaniem Mateckiego przedstawia prawdziwy przebieg zdarzeń, a drugi jest jego zdaniem zmanipulowany.

TVN manipuluje faktami?

“To jest wręcz obrzydliwe. Obrzydliwe politructwo, a nie dziennikarstwo” – napisał na swoim Twitterze szczeciński radny PiS-u, Dariusz Matecki. Chodzi o relację TVN z awantury przed wejściem do oczyszczalni ścieków “Czajka”, gdzie odbywała się konferencja prasowa Rafała Trzaskowskiego.

Sławomir Nitras zablokował przejście posłom Prawa i Sprawiedliwości, Jackowi Ozdobie Sebastianowi Kalecie. W pewnym momencie złapał nawet Kaletę, czym, w opinii wielu osób z pewnością naruszył jego nietykalność cielesną.

Całe zajście widać na materiale wyemitowanym chociażby przez stację Polsat News. Dariusz Matecki zaatakował TVN, który jego zdaniem manipuluje faktami. Ostre słowa radnego zostały opatrzone porównaniem dwóch materiałów wideo. Dlatego też ocenę pozostawiamy Państwu.

 

Również na portalu TVP Info zamieszczono komentarz do nagrania konkurencyjnej stacji. Między wierszami można wyczytać, że także dziennikarze publicznej telewizji dostrzegają manipulację. “W relacji TVN z tego wydarzenia stwierdzono ogólnie, że „doszło do przepychanek posłów” i pokazano zaledwie urywek nagranej awantury” – czytamy na tvp.info.pl.

Krótko po tych wydarzeniach swoje oficjalne stanowisko odnośnie zachowanie Sławomira Nitrasa wygłosił Jacek Ozdoba, poseł Prawa i Sprawiedliwości, który był uczestnikiem opisywanych zdarzeń.

“Skieruje wniosek do Komisja Etyki Poselskiej na zachowanie posła Nitrasa. Nie ma zgody na agresje. R. Trzaskowski powinien przeprosić za fizyczną napaść. Prezydent Warszawy jak tchórz zasłonił się agresywnym posłem” – napisał na Twitterze Ozdoba.


Napisz komentarz.

Wszelkie prawa zastrzeżone © OTO360 Sp. z o.o.