Ten sondaż nie pozostawia złudzeń, kto wygra wybory prezydenckie

3
14316
Sondaż wybory prezydenckie

Dokładnie tydzień pozostał do głosowania w II turze wyborów prezydenckich. Zmierzą się w niej obecnie urzędujący Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej. W mediach pojawił się właśnie nowy sondaż wyborczy.

Kto wygra wybory prezydenckie? 

Ostatnie dni kampanii wyborczej są niezwykle intensywne dla obu kandydatów. Zarówno Andrzej Duda, jak i Rafał Trzaskowski przemierzają Polskę wszerz i wzdłuż, aby zyskać przychylność wyborców. Wkrótce, w Końskich odbędzie się także długo wyczekiwana debata obecnie urzędującego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z kandydatem z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Wszyscy wyborcy zastanawiają się, jak debata, a także ostatni tydzień kampanii wyborczej wpłynie na wyniki głosowania w II turze wyborów prezydenckich. Czy Andrzej Duda na kolejne lata zasiądzie w Pałacu Prezydenckim, a może to Rafał Trzaskowski zamieni warszawski ratusz na fotel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej?

Przypomnijmy, że w pierwszej turze najlepszy okazał się Andrzej Duda. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wygrał w 13 województwach, a w skali kraju zgromadził poparcie 43,5%. Rafał Trzaskowski zdobył 30,46% głosów.

W ostatnim czasie obaj kandydaci nie tylko starają się przekonać niezdecydowanych wyborców, ale też uśmiechają się do wyborców swoich kontrkandydatów z pierwszej tury. Wydaje się, że elektorat Szymona Hołowni i Roberta Biedronia zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego. Języczkiem uwagi są za to wyborcy Krzysztofa Bosaka i Konfederacji. Część z nich zapowiada, że nie pójdzie do II tury wyborów prezydenckich, a pozostali mają poważne rozterki, czy poprzeć Andrzeja Dudę, czy Rafała Trzaskowskiego.

Najnowszy sondaż wyborczy

Tymczasem w mediach pojawił się najnowszy sondaż przed drugą turą wyborów prezydenckich. Kantar na zlecenie TVN24 zapytał Polaków kogo poprą. Zastanawiająca jest zwłaszcza liczba respondentów, która odpowiedziała, że jeszcze nie zdecydowała się ani na Andrzeja Dudę, ani na Rafała Trzaskowskiego.

W tej chwili na prowadzenie, według Kantaru wysunął się Rafał Trzaskowski, na którego chce zagłosować 47% pytanych. O jeden procent mniej poparcia w sondażu dla TVN24 uzyskał obecnie urzędujący Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda. Aż 7% nie zdecydowało jeszcze, na kogo odda głos.

To oznacza tylko jedno, ten kto wygra wybory prezydenckie uzyska naprawdę niewielką przewagę. Wygląda na to, że różnica może wynieść maksymalnie około 2%. Szykuje się nam z pewnością bardzo intensywny finisz kampanii wyborczej, a ostatnie dni będą decydujące.

źródło: TVN24, Kantar, materiały prasowe

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here