Sławomir Broniarz wkrótce to potwierdzi? Jedna szkoła strajkowała już od 1 września

0
410
Sławomir Broniarz

Sławomir Broniarz na razie nie ogłasza strajku nauczycieli. Też go nie zapowiada i w jednej z wypowiedzi zapewnił, że na dzisiaj nic takiego nie jest planowane. Być może jednak w ciągu bieżącego roku szkolnego coś się jeszcze zmieni. Wszak w jednej szkole od 1 września strajk trwał.

Obecny rok szkolny jest inny, niż wszystkie poprzednie. Mówił o tym również Sławomir Broniarz. Trwająca cały czas pandemia wymusza szereg zmian. Na szkolnych korytarzach widzimy uczniów w maseczkach, którzy muszą pamiętać również o dezynfekcji rąk. Do tego trzeba zapomnieć o pożyczaniu długopisu, czy ołówka. Uczniowie, oczywiście w miarę możliwości, powinni również pamiętać o dystansie społecznym.

Jedna ze szkół w Polsce jednak nie wystartowała według nowych zasad. Właściwie to przez pierwszy tydzień nowego roku szkolnego w ogóle nie wystartowała. Tak było w Szkole Podstawowej w Sosnówce na Dolnym Śląsku.

Strajk w Sosnówce. Sławomir Broniarz wiedział o sprawie. Interweniowali jego współpracownicy

Szkoła nie wystartowała, a uczniowie mieli zostać przeniesieni do innej placówki. Rozpoczął się strajk okupacyjny, który był prowadzony przez rodziców. W tę sprawę osobiście nie mieszał się Sławomir Broniarz. Głos zabrali jednak jego współpracownicy z dolnośląskiego ZNP. Nie zostawili oni uczniów ani nauczycieli samych.

Wszystko zaczęło się 1 września, gdy uczniowie i ich rodzice dowiedzieli się, że nauka w roku szkolnym 2020/2021 prowadzona będzie w pobliskim Podgórzynie. Nie chcieli się na to zgodzić. Władze gminy stały jednak przy swoim i tłumaczyły, że budynek w Sosnówce musi przejść gruntowny remont, związany m.in. z wykonaniem zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Rodzice postanowili jednak zastrajkować. O szkole zrobiło się głośno w całej Polsce. Przez kilka dni trwały negocjacje, by wypracować porozumienie, które będzie zadowalać wszystkie strony. Ostatecznie gmina zgodziła się na powrót dzieci do szkoły w Sosnówce.

– Pan wójt podjął mądrą, rozważną decyzję, służącą lokalnej społeczności. Dziękuje i chciałbym wyrazić szacunek, że potrafiła Pan wznieść się ponad emocje które nam wszystkim się udzielały. Ten remont koordynowany przez straż pożarną musi zostać dokonany – powiedział Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk, którego cytuje portal 24jgora.pl.

W całą sprawę nie angażował się Sławomir Broniarz, głos zabierali jednak jego współpracownicy z dolnośląskiego ZNP. Rok szkolny rozpoczął się 1 września. Potrwa do czerwca 2021 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here