Santander Bank Polska pod ścianą? Klienci masowo rzucą się po pieniądze?

Santander Bank Polska na naszych łamach gości dość często. Nie ma się co dziwić. W końcu to jeden z najpopularniejszych banków w Polsce, gdzie swoje pieniądze mają zdeponowane zarówno firmy, jak i klienci indywidualni. Dlatego też, regularnie zamieszczamy wszelkie komunikaty, czy to odnośnie aktualizacji w bankowości elektronicznej, czy też ostrzeżenia dla klientów banku. Tym razem jednak chodzi o coś zupełnie innego. Santander poległ w sądzie, a to oznacza, że klienci mogą masowo dopominać się o “swoje” pieniądze.

Santander Bank Polska przegrał z klientem

Sprawa z godziny na godzinę zyskuje coraz większy rozgłos. Santander Bank Polska, wyrokiem Sądu Okręgowego w Poznaniu przegrał sprawę, wytoczoną przez jednego z klientów. Jak zapowiada bank, to jednak nie koniec. Instytucja nie zamierza się poddać i przygotowuje odwołanie od jej zdaniem, skandalicznego wyroku.

To prawdziwy precedens. Konflikt, pomiędzy bankiem, a klientem został rozstrzygnięty na korzyść tego drugiego. Chodzi o kredyt we frankach szwajcarskich. Poznański sąd unieważnił umowę kredytową, o czym na Facebooku poinformowała Anna Kuprewicz. To Radca Prawny, reprezentujący poszkodowanego, zdaniem sądu klienta.

Santander Bank Polska poznał wyrok sądu po około 6 miesiącach. Zadowolony z takiego obrotu sprawy jest nie tylko klient, ale także wspomniana Anna Kuprewicz.

“Pozew złożony 10 grudnia 2019 r., a wyrok 19 czerwca 2020 r.! Jedna i jedyna rozprawa w sprawie! Przy epidemicznym lockdownie oceniamy to jako EKSPRES!!! Nieważność umowy w pół roku!” – nie kryje radości z wyroku mecenas, reprezentująca klienta.

Czy to oznacza, że Santander stanął przed prawdziwym problemem i już wkrótce może spodziewać się kolejnych pozwów od klientów, którzy będą domagali się swoich pieniędzy.?Klientom chodzi o to, aby nie musieli regulować kolejnych rat, które wynikają ze wzrostu kursu franka już w trakcie trwania umowy.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1434384730088706&id=377596525767537

Co ciekawe, nie tylko Santander znalazł się w trudnej sytuacji. Prasa już wcześniej donosiła o niekorzystnych dla banków wyrokach sądu. Problem ten dotyczy chociażby również mBanku. 

Piotr Pawlak
Prosperujący dziennikarz, niestroniący od kontrowersyjnych tematów. Od biznesu, przez politykę, a na show-biznesie kończąc.

Zobacz również

Najnowsze wpisy

Przepis na muszle nadziewane pastą z tuńczyka – szybka...

Muszle nadziewane pastą z tuńczyka, to szybki sposób na przystawkę. Nawet, gdy zaskoczą Cię...

Przepis ma racuchy z białym serem – dobre na...

Racuchy uwielbiają nie tylko dzieci, ale i większość dorosłych. Są smaczne nie tylko według...

Przepis na sałatkę z kurczakiem i marchewką po koreańsku...

Sałatki dobre są nie tylko na śniadanie. Z powodzeniem mogą zastąpić nam nawet obiad....

Marchewka po koreańsku – świetny dodatek do różnych dań...

Z uwagi na fakt, iż marchewka po koreańsku jest często używana w naszej kuchni,...

Przepis na kartacze z mięsem – szybki i sycący...

Mam wrażenie, że im prostsze dania tym chętniej próbujemy nowych przepisów. Wszyscy bowiem lubimy,...

Mięsne kotlety waflowe – tego jeszcze nie jadłeś –...

Mięsne kotlety smażone w waflu, to niezbyt oczywiste danie. Nie wszyscy znają ten przepis,...

Popularne kategorie

Komentarze

  1. Kurs franka niczym się nie różni od kursu np. pietruszki. Pomimo, że idea kupna/ budowy własnego lokum dla wielu jest słuszna( w przeciwieństwie do indolencji roszczeniowców socjalnych) kapitalizm bankowy jest bezlitosny.

  2. Wiele komentarzy słyszę od ludzi, że na złotówki nie miałem zdolności A na firanki tak więc brałam firanki. Tu powinna się zaświeci lampka, że może warto się zastanowić. Po drugie. Nie trzeba być profesorem by mieć świadomość zmienności kursu walut. Brawo dla każdego, kto się gorączkuje że ich oszukano i jeszcze większą dla tych co robią z tego pretekst do zarobku bo prawnik jak bank będzie winny zarobi sporo. Na każdym kroku pijawki. Ale zamiast pomyśleć i przeliczyć 2×2 to kasy chce mieć SWOJE A potem płacz bo na kredyt nie starcza i nie ma swojego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here