Pracowała w TVP, teraz wchodzi do polityki

0
710
Monika Luft TVP

Wydaje się, iż praca w telewizji jest łatwa i przyjemna. Nic bardziej mylnego. Jednym z jej minusów jest ciągła niepewność. Co będzie jutro? Czy nadal będę miał pracę? Oczywistym jest, iż wiele zależy od wyników oglądalności programu, sympatii widzów, czy kompetencji dziennikarza. Niestety, czasem okazuje się, że do głosu dochodzą sprawy związane z polityką. To właśnie dlatego, kilkanaście lat temu, z TVP miała pożegnać się znana i lubiana prezenterka. Teraz znów jest o niej głośno, ale z zupełnie innego powodu.

Z TVP NA POLITYCZNE SALONY

Dziennikarka, prezenterka telewizyjna oraz gospodyni programu śniadaniowego „Kawa czy herbata?” – tak w skrócie można opisać, to co do tej pory robiła Monika Luft. Kobieta była jedną z gwiazd TVP. Rozpoznawalna i lubiana, miała spore grono fanów. Jednak pewnego dnia, bez uprzedzenia, dowiedziała się, iż nie ma dla niej pracy w telewizji publicznej. Nieoficjalnie mówiło się, że wszystko z powodu męża Moniki – Krzysztofa. Mężczyzna był zaangażowany w krajową politykę, co nie spodobało się włodarzom telewizji.

Po odejściu z TVP, Monika Luft próbowała swoich sił w stacji Tele 5. Prowadziła tam program „Dzień z gwiazdą”. W międzyczasie napisała książkę pt. „Śmiech iguany”, prowadziła zajęcia na uniwersytecie, a także organizowała szkolenia. Przez kilka miesięcy była również redaktorem naczelnym czasopisma „Sukces”.

Zobacz także: Meghan Markle i książę Harry wpadli na szokujący pomysł

Po czterech latach prezenterka wróciła na krótko do TVP. Monika miała tam poprowadzić nowy program „Czas gwiazd”. Luft planowała gościć w studiu znane osoby, które opowiadałyby o swoim życiu. Niestety, dziennikarce udało się zaprosić tylko reżysera Krzysztofa Krauze wraz z małżonką. Bowiem po emisji pierwszego odcinka program został zdjęty z ramówki.

Po kilkunastu latach nieobecności dziennikarka wraca do przestrzeni medialnej. Jak dowiadujemy się z Twittera Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, minister Jacek Czaputowicz wyznaczył Monikę Luft do pełnienia obowiązków rzecznika prasowego resortu. Z pewnością w nowej pracy przyda jej się znajomość języków obcych. A przypomnijmy, że była prezenterka TVP studiowała iberystykę, a także pracowała w hiszpańskiej telewizji publicznej TVE.

Źródło: Twitter, fakt.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here