Poważne niebezpieczeństwo dla dzieci. Niemiecka policja ostrzega przed zagrożeniem, które już dotarło do Polski

Wielu z nas nie spodziewało się, że zagrożenie może dotrzeć do nas tak szybko. Nawet gdy w Niemczech było o nim głośno, Polacy czuli się bezpieczni. Dziś już wiemy, że w naszym kraju również musimy zwracać większą uwagę na nasze dzieci. Policja informuje, że nigdy nie wiadomo kiedy taka sytuacja spotka naszą rodzinę.

Nasze dzieci z roku na rok coraz więcej czasu poświęcają przeglądaniu internetu. Szczególnie osoby, które mają problem z kontaktem z innymi w świecie rzeczywistym większość swojego życia przenoszą do sieci. To właśnie tam grają, czytają, uczą się i poznają przyjaciół. Jednak czasem warto przyjrzeć się co nasze dziecko robi w internecie, ponieważ może znaleźć się w ogromnym niebezpieczeństwie. Policja od jakiegoś czasu informuje o pojawianiu się coraz to nowych „gier”, które mogą znacznie wpłynąć na nasze dziecko. Zagubiony maluch może posunąć się do naprawdę makabrycznych działań.

Policja ostrzega rodziców. Twoje dziecko może być w niebezpieczeństwie

W ostatnich dniach głośno zrobiło się na temat zabawy pod nazwą „Straszny Goofy”. Imię przyjaznej postaci znanej z Disneyowskich bajek być może nie brzmi tak strasznie, jednak to tylko pozory. Policja zauważa, że początkowo zabawa była szczególnie popularna w Niemczech, jednak już na początku roku pojawiły się pierwsze przypadki w naszym kraju. Lepiej być czujnym, ponieważ udział w grze może przynieść katastrofalne skutki.

Dzieci wiele czasu spędzają przed ekranem monitora. Tam niejednokrotnie poznają ludzi, którzy nie zawsze okazują się tacy jakimi się wydają. Oszuści często proponują dzieciom gry, których początkowo zasady nie wzbudzają podejrzeń. Maluchy dostają do wykonania zadania, które muszą zrealizować w określonym czasie. Są to dość proste czynności, które mają zachęcić dziecko do zabawy. Jednak z każdą kolejną robi się coraz bardziej niebezpiecznie. Policja informuje, że na początku pojawiają się prośby o obcięcie włosów nożyczkami śpiącej siostrze czy włączenie gazu w kuchence. Gdy dziecko zaczyna wykonywać zadania oszuści posuwają się dalej sugerując bójki, samookaleczenie, a nawet samobójstwo.

DZISIAJ GRZEJE:  Reakcja więźniów z Gliwic na ojca zabitego Wiktora z Rudy Śląskiej - Zobacz koniecznie

Wbrew pozorom nie każde dziecko jest w stanie zorientować się, że zadania, które ma wykonać są bardzo złe. Szczególnie jeśli maluch jest dzieckiem introwertycznym dla którego prawdziwy świat jest skomplikowany i woli znajdywać przyjaciół w sieci. Policja podkreśla, że oszuści często grają na uczuciach dzieci wmawiając im, że tylko w ten sposób mogą się przyjaźnić. Mimo, że osoba, która nakłaniała dzieci do udziału w zabawie już została odnaleziona przez funkcjonariuszy nie możemy czuć się w pełni bezpieczni. Co rusz powstają w sieci nowe grupy, które wymyślają zabawy mające na celu zaszkodzić młodym internautom. Często zasady gier się zmieniają, jednak finał może być ten sam.

Właśnie dlatego tak ważne jest, aby poświęcać dzieciom wystarczającą ilość czasu. Warto również rozmawiać z maluchami na temat bezpieczeństwa zarówno w sieci jak i w życiu codziennym. Policja apeluje, aby być rozważnym i kontrolować to co nasze dziecko robi w internecie, ponieważ skutki mogą być nieodwracalne.

Zobacz również

Najnowsze wpisy

Szarlotka jak z dawnych czasów. Poznaj super przepis

Szarlotka to jedno z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejsze pieczone ciasto w naszym kraju....

Sok z kapusty i jego magiczne właściwości. Zobacz na...

Sok z kapusty należy do niesamowicie zdrowych rzeczy, jednak przez lwią część z nas...

Przepis na chinkali, czyli gruzińskie pierogi. W niczym nie...

Gruzińska kuchnia jest fantastyczna i każdy, kto jej spróbował, potwierdza tę teorię. Jednym z...

Legendarna zalewajka. Treściwa zupa, która zachwyci każdego

Zalewajka to legendarna już zupa, która może w swoim smaku oraz wyglądzie bardzo przypominać...

Przepis na hiszpańskie churros. Idealne na Tłusty Czwartek

Churros to tradycyjne hiszpańskie słodkie przekąski, które zyskały ogromną popularność dzięki swojemu wyjątkowemu smakowi...

Kotlety francuskie, czyli pierś z kurczaka z wyrazistymi dodatkami

Kotlety francuskie to świetna alternatywa dla zwykłych kotletów z piersi kurczaka, które podaje się...

Popularne kategorie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here