Pogoda: Gwałtowne i niebezpieczne zjawiska nad Polską. Wydano ostrzeżenie meteorologiczne

0
1478
Pogoda
Pogoda

Wszyscy cieszymy się z upałów, które w końcu nadeszły nad Polskę. Niestety, ale pogoda przygotowała dla nas także niemiłą niespodziankę. Dzisiejszej nocy w naszym kraju spodziewane są groźne zjawiska, a konkretnie gwałtowne burze. Prognoza pogody nie pozostawia złudzeń. Nawet Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne. Warto zapoznać się z jego treścią.

Ostrzeżenie meteorologiczne na wieczór i noc

Portal fanipogody.pl donosi, że po fali upałów, wieczorem i nocą możemy niemiło się zaskoczyć. Nad krajem tworzyć będą się komórki burzowe, a temperatura spadnie do niższych wartości. Burze możliwe są zwłaszcza na południu oraz zachodzie. Tam spodziewana jest najgorsza pogoda. Groźne zjawiska mogą wystąpić także w centrum i na wschodzie, choć w tym przypadku ich prawdopodobieństwo jest już zdecydowanie mniejsze.

Burze będą miały mocno punktowy charakter. Najgwałtowniejsze wyładowania nastąpią wieczorem, a im bliżej nocy, tym będą słabły na sile. Pogoda wciąż jednak będzie płatać figle – od wieczora aż po późną noc, spodziewać możemy się silnych porywów wiatru oraz mocnych opadów deszczu. Warto w miarę możliwości zabezpieczyć się przed tymi zjawiskami, gdyż jedno, jak i drugie, jak już pokazała historia, potrafi nieść niewyobrażalne straty.

Ostrzeżenie Meteorologiczne pierwszego stopnia wydał także Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Zdaniem tej instytucji, prawdopodobieństwo groźnych zjawisk – komórek burzowych określone zostało na 80%. Warto mieć to na uwadze.

źródło: fanipogody.pl, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here