PKO BP rozwścieczy Polaków? Kolejne zmiany już na horyzoncie

0
9802
PKO BP

Najnowsze doniesienia na temat PKO BP mogą szokować. Jak podaje Puls Biznesu, najpopularniejszy bank w Polsce zaczął rozważać wprowadzenie limitu wypłat pieniędzy w bankomatach. Już wcześniej, na taki ruch zdecydowały się popularne sieci Euronet oraz Planet Cash.

PKO BP rozwścieczy Polaków?

W końcówce czerwca bank stał się przedmiotem dyskusji Polaków. Wszyscy zastanawiają się, czy PKO BP podobnie, jak Euronet oraz Planet Cash dokona zmian wypłat pieniędzy w swoich bankomatach? Wszystko poprzez artykuł, który ukazał się na branżowym portalu – Puls Biznesu. Dziennikarze nie mają wątpliwości, że takie rozmowy już się toczą, a wszystko za sprawą informacji przekazanych przez anonimowego informatora. 

Dlaczego bank miałby zdecydować się na takich ruch i limitować pieniądze w jednej transakcji? Dlatego, że PKO BP notuje zwiększoną liczbę transakcji, przeprowadzanych przez klientów innych banków. To główny problem, przez który bank może mieć kłopot z płynnością pieniędzy w swoich bankomatach. Co ciekawe, klienci banku mogą być spokojni. W kwestii ich wypłat wszystko ma pozostać tak, jak do tej pory.

„Nasi klienci mogą wypłacać gotówkę w dowolnej wysokości w bankomatach i tutaj nie planujemy wprowadzenia zmian. Bank analizuje zmiany dokonujące się na rynku i nie wykluczamy żadnego scenariusza w zakresie wypłat gotówki w naszych urządzeniach przez klientów innych banków” – przekazała Pulsowi Biznesu dyrektor komunikacji w PKO BP.

Warto odnotować, że bank posiada jedną z większych sieci bankomatów w Polsce. Stąd też klienci spoza banku mogą już wkrótce być wściekli. Póki co, na razie nie wiadomo, na jakie limity zdecyduje się i czy PKO BP w ogóle to zrobi.

Jak na razie, po pandemii to jedynie Euronet oraz Planet Cash zdecydowały się zmienić limity wypłaty pieniędzy w swoich bankomatach. Jednorazowa transakcja może opiewać maksymalnie na kwotę 1 tysiąca złotych. Limit ten nie dotyczy klientów partnerskich banków. Póki co, nie ma też informacji, jakoby jeszcze inne banki zastanawiały się nad podobnymi limitami.

źródło: Puls Biznesu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here