Na tę informację czekaliśmy. Szumowski podał, kiedy pojawi się szczepionka na COVID-19

9
Łukasz Szumowski
Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia

Koronawirus wciąż jest dużym problemem dla Polski. Choć większość ognisk zachorowań powstaje na Śląsku, to pandemia nie przeminęła. Teraz mamy jednak pewne powody do optymizmu. Wszystko dzięki słowom, które wypowiedział Łukasz Szumowski. Minister Zdrowia powiedział, kiedy pojawi się szczepionka na COVID-19. Termin jest zaskakujący.

Łukasz Szumowski powiedział, kiedy pojawi się szczepionka na koronawirusa

W Polsce mamy już blisko 30 tysięcy zdiagnozowanych przypadków koronawirusa. O tym, ile osób bezobjawowo przeszło COVID-19 nie wiemy, ale według różnych wyliczeń, liczby mogą iść już w setki tysięcy obywateli. Koronawirus pokazał też swoją najczarniejszą twarz. Na powikłania po wirusie z Wuhan zmarło w naszym kraju ponad 1200 osób.

Eksperci alarmują, że pandemia sama się nie skończy. Mało tego, jesienią może czekać nas kolejne, mocne uderzenie koronawirusa i to nie tylko w Polsce, ale i w całej Unii Europejskiej, czy na całym świecie. Jedynym, szybkim ratunkiem ma być szczepionka. Według wstępnych analiz prace nad nią miały trwać bardzo długo. Wszystko przez skomplikowane procedury. Teraz jednak okazuje się, że Łukasz Szumowski ma dla nas garść pozytywnych informacji.

Minister Zdrowia jest cytowany przez portal niezalezna.pl, który dotarł do jego wypowiedzi z Klubów Gazety Polskiej. Szumowski opowiedział tam nieco więcej o szczepionce. Jeszcze nigdy nie zdecydował się na tak szczere słowa i podanie konkretnego terminu. Do teraz.

„Jest szansa na to, że w przeciągu pół roku, może trochę dłużej zaczną być dostępne szczepionki, ja myślę, że to wiosna przyszłego roku realnie” – przyznał Łukasz Szumowski, cytowany przez niezalezna.pl

Skąd Łukasz Szumowski wie, kiedy powstanie szczepionka? Minister Zdrowia wywnioskował to na podstawie rozmów z ministrami zdrowia Niemiec i Litwy. Jednocześnie Minister Zdrowia zaapelował, że epidemia koronawirusa nie jest jeszcze za nami i musimy wciąż zachowywać czujność. W ostatnim czasie pozwoliliśmy sobie na za wiele. Tak, jakby COVID-19 już nas nie dotyczył.

Źródło: niezalezna.pl, materiały prasowe

9 KOMENTARZE

 1. I to jest profesor śmiechu warte takie rzeczy to nie przystoja człowiekowi z tytułem profesorskim zachowuje się jakby miał niepełne podstawowe

  9
  6
 2. Haaa niby kto czeka na szczepionke ? Wiadomo… Szumowski razem z Billem..bo. ..to .dla nich wielka kasa..

  .gdy zaszczepi sie ludzi masa… Chca wyszczepic nas jak bydlo….

  7
  7
 3. Na szczepionkę w normalnym trybie i po dokładnych testach wypuszcza się mniej więcej po pięciu latach…. więc albo już od dawna mają szczepionkę albo my będziemy królikami doświadczalnymi…. a jak nie poumieramy od szczepień to się może poda następnym. Dziwne to wszystko – wyszczepić wszystkich i patrzeć czy za mocno nie puchną i nie padają jak muchy…. a jeśli tak to …. zwalić na wirusa tego czy innego

  7
  1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here