Łukasz Szumowski ogłosił ważną decyzję dotyczącą maseczek. Rosnąca liczba zakażeń wymusiła podjęcie radykalnych kroków

0
448
Łukasz Szumowski

Wielu z nas miało nadzieję, że koronawirus powoli odchodzi w zapomnienie. Coraz więcej osób rezygnowało z maseczek nie tylko w sklepach, ale również komunikacji miejskiej. W związku z tym Łukasz Szumowski zapowiedział gruntowne zmiany, które wchodzą w życie już dziś.

Wprowadzanie poluzowań przez rząd spowodowały, że większość z nas odniosła wrażenie, że w Polsce jest coraz lepiej, a pandemia wygasa. Jednak ostatnie dni pokazały nam wszystkim, że jest zupełnie inaczej. Odrobina luzu oraz wyjazdy wakacyjne spowodowały, że liczba zarażonych drastycznie wzrosła. W związku z tym rząd zdecydował się wprowadzić bardzo ważną zmianę, która ma na celu zmniejszenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Łukasz Szumowski zapowiedział czego możemy się spodziewać już w tym tygodniu.

Łukasz Szumowski o nowej decyzji rządu. Policja i służby sanitarne ruszają w miasto

Lato i urlop spowodowały, że wielu z nas zapomniało o tym, że należy przestrzegać obostrzeń związanych z pandemią. Poczuliśmy się bardziej bezpieczni i odnieśliśmy wrażenie, że nasze życie powoli wraca do normy znanej nam sprzed pandemii. Jednak okazało się, że takie działanie przyniosło dramatyczne skutki. Ogromny wzrost zakażeń w ostatnich dniach jest dowodem na to, że warto przestrzegać zasad higieny, nosić maseczkę i unikać zatłoczonych miejsc. Łukasz Szumowski w Programie 1 Polskiego Radia przyznał, że COVID-19 jest bardziej zaraźliwy niż przypuszczano.

Aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa rząd zdecydował, że policja i służby sanitarne będą kontrolować zarówno sklepy jak i klientów. Wyznaczone osoby będą sprawdzać czy ludzie przebywający w sklepie noszą maseczki ochronne. W przypadku osób, które nie mogą zasłaniać twarzy materiałem konieczne jest noszenie przyłbicy. Łukasz Szumowski przekonywał, że wzrost zakażeń, który mogliśmy zaobserwować w ostatnim czasie to nie jak mogłoby się wydawać druga fala pandemii. Taki efekt przyniosło niestosowanie się Polaków do restrykcji sanitarnych.

DZISIAJ GRZEJE:  Sąd Najwyższy a wybory prezydenckie – zapadła decyzja. Andrzej Duda pozostanie prezydentem?

Wahająca się w ostatnich tygodniach liczba zakażeń spowodowana jest również powstałymi nowymi ogniskami zakażeń. Idealnym przykładem są tu duże zakłady pracy, kopalnie czy wesela. Jak informuje Minister Zdrowia „poziom transmisji poziomej koronawirusa nie jest na szczęście duży, zależy on od tego, czy będziemy zachowywać się rozsądnie, czy będziemy nosili maseczki”. Właśnie dlatego Łukasz Szumowski zapowiedział, że odpowiednie służby będą sprawdzać sklepy pod kątem zakrywania nosa i ust. Ponadto od osób, które nie będą tego przestrzegać zostaną wyciągnięte konsekwencje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here