Księżna Kate pójdzie w ślady Księżnej Diany? Jeśli to się stanie, ludzie wręcz oszaleją

0
2148
Księżna Kate
Księżna Kate

Księżna Kate jest wręcz uwielbiana przez Brytyjczyków. Obok Królowej Elżbiety II to niewątpliwie najbardziej lubiany członek Brytyjskiej Rodziny Królewskiej. Wkrótce może się okazać, że Brytyjczycy jeszcze bardziej oszaleją na punkcie Księżnej Kate. W ostatnich dniach mocno na ten temat rozwodzi się tamtejsza prasa.

Księżna Kate pójdzie w ślady Diany?

Wszyscy sympatycy Brytyjskiej Rodziny Królewskiej pamiętają jak dziś tragiczny wypadek z 1997 roku, w którym śmierć poniosła Księżna Diana. Ona podobnie, jak Księżna Kate była uwielbiana przez tłum. Ludzie wręcz szaleli za Matka Wilhelma i Henryka.

Okazuje się jednak, że według brytyjskiej prasy, oprócz uwielbienia przez tłum, coś jeszcze może połączyć Księżną Kate i Dianę. Chodzi o tytuł Księżnej Walii. Diana była ostatnią osobą w Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej, którą utytułowano w ten zaszczytny sposób. Obecna małżonka Księcia Karola nie jest Księżną Walii. Dlaczego? Choć nikt o tym otwarcie nie mówi, to dziennikarze mają swoje wnioski. Ich zdaniem, używanie tak zaszczytnego tytułu przez byłą kochankę Karola byłoby nieeleganckie w stosunku do Diany. Źle świadczyłoby to o całej Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej.

Księżna Kate cieszy się jednak wielkim uwielbieniem, jak Diana. Stąd prasa wysuwa już teorię, że po śmierci Królowej Elżbiety II, kiedy królem zostanie Książę Karol, jego syn William może otrzymać tytuł Księcia Walii. To wiązałoby się automatycznie z przekazaniem tytułu Księżnej Walii dla Księżnej Kate. Historia zatoczyłaby koło. Księżna Kate, podobnie, jak Księżna Diana stałaby się powodem, dla którego Brytyjczycy oszaleliby jeszcze bardziej.

To wszystko oczywiście dywagacje, bo kondycja wiekowej Królowej Elżbiety II jest wciąż dobra. Brytyjska prasa jednak zastanawia się co dalej. Brytyjska Rodzina Królewska to niezwykle atrakcyjny temat, którym interesuje się całe społeczeństwo na Wyspach.

źródło: Express, OTOPRESS.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here