Kosiniak-Kamysz tym razem nie wytrzymał. Ostro o Platformie Obywatelskiej

0
4686
Władysław Kosiniak-Kamysz nie wytrzymał

Władysław Kosiniak-Kamysz w dosadnych słowach wyraził się o Platformie Obywatelskiej. Nie milkną echa drugiej kadencji Andrzeja Dudy. Przed wyborami wszystko wskazywało na to, że zjednoczona opozycja będzie w stanie w końcu wyrwać choć część władzy z rąk Prawa i Sprawiedliwości. Nic bardziej mylnego. Andrzej Duda wywalczył sobie reelekcję, a na opozycji trwa gigantyczna przepychanka. Powiedzieć, że jest ostrzej, niż pomiędzy PO, a PiS-em, to nie powiedzieć nic.

Władysław Kosiniak-Kamysz nie wytrzymał

Wydaje się, że przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego nie utrzymał nerwów na wodzy. W mocny sposób, dotąd niespotykany, wyraził się o Platformie Obywatelskiej. Okazuje się, że Władysław Kosiniak-Kamysz ma żal do swoich niedawnych sojuszników.

Były już kandydat na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej był gościem Onet Rano. Władysław Kosiniak-Kamysz nie stronił w programie od mocnych pytań, a jeszcze ostrzejszych wypowiedzi. W pewnym momencie wydaje się, że przewodniczący PSL wyrzucił z siebie całą złość. Siedziała ona w nim co najmniej od czerwca. Czyli od momentu, w którym zgodnie z planem nie odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Chwilę później Platforma Obywatelska zmieniła swojego kandydata.

DZISIAJ GRZEJE:  Biedronka ma kłopot. Odrażający widok w jednym ze sklepów [ZDJĘCIE]

Jakby tak wszystkim tak bardzo chodziło o Polskę od samego początku. Tylko i wyłącznie i nikt by nie patrzył na interesy swojej partii, to czemu Platforma Obywatelska w maju, kiedy moje notowania, ale i Szymona Hołowni były dużo wyższe niż Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, to jeśli ją chcieli wycofać, to może trzeba było poprzeć któregoś z nas? Wszystkie sondaże w drugiej turze pokazywały, że albo ja, albo Hołownia mamy większe szanse od każdego kandydata Platformy Obywatelskiej na wygranie z Andrzejem Dudą. I wtedy tej refleksji nie było. Ja powiem szczerze, jestem to w stanie zrozumieć. Nie bądźmy jednak obłudni w tym, że dzisiaj porażka Platformy Obywatelskiej po raz kolejny jest porażką, za którą stoją inne ugrupowania. A nie to, które wystawiało” – powiedział ostro Władysław Kosiniak-Kamysz.

Mocna wypowiedz Kosiniaka-Kamysza

Przewodniczący PSL fragment emocjonalnej wypowiedzi dla Onet Rano zamieścił na swoim Twitterze. Możecie go odsłuchać poniżej.

 

DZISIAJ GRZEJE:  Owsianka pozwoli zrzucić kilogramy. Smaczny przepis na śniadanie

Co sądzicie o takich słowach Kosiniaka-Kamysza? Czy zgadzacie się z tym, że Platforma Obywatelska powinna poprzeć jego lub Hołownię? A wówczas udałoby się pokonać Andrzeja Dudę?

POPULARNE TEMATY:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here