Donald Tusk traci grunt pod nogami? „Sławomir Nowak będzie sypał”

0
Donald Tusk traci grunt pod nogami

Wygląda na to, że dzisiejszej nocy Donald Tusk może mieć problemy ze snem. Pod warunkiem, że na poważnie weźmie słowa, które poniekąd w jego kierunku wygłosił Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o głośną w ostatnich dniach sprawę Sławomira Nowaka.

Donald Tusk pod ostrzałem PiS

Poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Dominik Tarczyński w ostrych słowach wypowiedział się dziś na antenie TVP Info na temat Sławomira Nowaka i powiązał całą sprawę z Tuskiem. Czy Donald Tusk ma powody do obaw, bowiem polityk PiS ma na niego haki? Tego nie wiadomo, aczkolwiek między wierszami można snuć różnego rodzaju domysły.

„Bardzo istotne jest to, że Sławomir Nowak jest złotym chłopcem Donalda Tuska. Cała ta obawa nie ma na celu obrony Sławomira Nowaka tylko jego wiedzy. Jestem przekonany o tym, że kiedy dojdzie do procesu, Sławomir Nowak będzie chciał się oczyścić i będzie najnormalniej, kolokwialnie mówiąc, sypał” – przyznał na antenie TVP Info, Dominik Tarczyński.

DZISIAJ GRZEJE:
Radosław Sikorski ostro do Kaczyńskiego. Padły bezwzględne słowa

O co chodzi w sprawie Sławomira Nowaka wyjaśniać z pewnością nie trzeba. Tym, w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin żyją wszystkie portale internetowe, a także prasa. Były minister w rządzie, któremu przewodniczył Donald Tusk został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące w związku z aferą na Ukrainie. O szczegółach tej sprawy wypowiedział się także Dominik Tarczyński.

„Siedzi dlatego, że był inwigilowany przez bardzo długi czas. Był prawdopodobnie nagrywany. Inwigilacja zakończyła się dziewięć miesięcy temu” – przyznał eurodeputowany PiS.

Uszczypliwości w kierunku obozu Platformy Obywatelskiej nie było jednak końca. Na antenie TVP Info Tarczyński przyznał, że PiS rozpoczął realizację obietnic.

„Właśnie rozpoczął się program cela+. Realizujemy to, co obiecaliśmy (…) Każdy bez względu na to, czy jest członkiem partii politycznej, biznesmenem, czy jest z zawodu kimś innym, jeżeli popełnia przestępstwa będzie siedział” – skwitował w ostrych słowach Dominik Tarczyński.

DZISIAJ GRZEJE:
Kliencie PKO BP uważaj! Rozpoczyna się prawdziwe piekło

Czy Donald Tusk zareaguje na słowa europosła PiS, który wyraźnie zasugerował, że były Premier ma powody do niepokoju w związku z zatrzymaniem i przesłuchiwaniami Sławomira Nowaka? 

źródło: mat. prasowe, TVP Info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here