Donald Tusk przedstawia czarny scenariusz dla Polski. Grozi nam pod rządami PiS?

2
6639
Donald Tusk o czarnym scenariuszu

Czym bliżej drugiej tury wyborów prezydenckich, tym bardziej Donald Tusk angażuje się w social mediach. Choć złośliwi wytykają byłemu Premierowi Rzeczypospolitej Polskiej, że sam nie stanął w wyborcze szranki, to on na to nie zważa i niemalże z uporem maniaka atakuje Prawo i Sprawiedliwość, czy Andrzeja Dudę. Tym razem były przewodniczący EPL rysuje czarny scenariusz dla Polski pod rządami PiS.

Donald Tusk zaskakuje na Twitterze

Polityczni przeciwnicy Koalicji Obywatelskiej sugerują, że jedyną bronią przed drugą turą wyborów prezydenckich jest strasznie Prawem i Sprawiedliwością. Rzeczywiście, ciężko doczekać się przejrzystego programu wyborczego Rafała Trzaskowskiego. Potwierdzeniem tych słów może być również to, co napisał na Twitterze Donald Tusk.

Były już Premier Rzeczypospolitej Polskiej kolejny raz włożył kij w mrowisko, w wojnie, pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością, a Koalicją Obywatelską. Tusk straszy konsekwencjami dalszej władzy PiS-u.

Tusk przytoczył przykład Fortu Trump. Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej pyta, co z tym projektem, jeśli Donald Trump przegra wybory prezydenckie? Według ostatnich sondaży, jest to wielce prawdopodobne, bowiem na głównego faworyta wyścigu o Biały Dom wyrasta Joe Biden.

Mało tego, Donald Tusk sugeruje mało optymistyczny, by nie rzec, czarny scenariusz dla naszego kraju. Jego zdaniem, za kilka miesięcy, jeśli Andrzej Duda wygra wybory prezydenckie, Polsce grozi międzynarodowa izolacja. Już nie tylko w Europie, ale także i w Stanach Zjednoczonych. 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here