Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło minionej nocy na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Chromna, w gminie Zbuczyn (powiat siedlecki). Samochód osobowy marki BMW, którym podróżowały dwie osoby, dachował, a następnie uderzył w zaparkowane auto oraz latarnię oświetleniową.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-letni kierowca BMW, jadąc w kierunku Zbuczyna, stracił panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z jezdni, przewróciło się na dach, po czym uderzyło w stojący przy drodze samochód oraz latarnię. Siła zderzenia była na tyle duża, że elementy infrastruktury drogowej zostały poważnie uszkodzone.
W wyniku wypadku obrażeń doznali zarówno kierowca, jak i jego 17-letni pasażer. Obaj zostali przetransportowani do szpitala przez zespoły ratownictwa medycznego. Na miejscu interweniowały także straż pożarna oraz policja, która zabezpieczyła teren zdarzenia i prowadziła czynności wyjaśniające.
Od kierującego pobrano krew do badań, które mają wykazać, czy w chwili wypadku znajdował się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia są obecnie ustalane przez policję.
Służby po raz kolejny apelują do kierowców o zachowanie ostrożności, szczególnie w okresie zimowym. Śliska nawierzchnia, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz brak doświadczenia mogą prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.














































