Blanka Lipińska nadal królową bestsellerów. Całe podium jest jej!

0
737

Blanka Lipińska pozostaje polską królową bestsellerów. W lutym jej książki zajęły całe podium najlepiej sprzedających się powieści w Polsce. Na taki wynik z pewnością pozytywnie wpłynęła również kinowa premiera filmu „365 dni”.

Wszystkie trzy książki Blanki Lipińskiej w lutym sprzedały się w liczbie ponad 27 tysięcy egzemplarzy. Najlepiej sprzedawał się „Ten dzień”, który osiągnął liczbę 9 953 sprzedanych sztuk. Niewiele mniej sprzedało się „365 dni”. Z kolei na trzecim miejscu uplasowały się „Kolejne 365 dni”.

W pierwszej dwudziestce znalazły się także m.in. książki noblistki Olgi Tokarczuk („Księgi Jakubowe”) czy Andrzeja Sapkowskiego, autora cyklu o Wiedźminie.

– Zestawienie top20 Nielsen BookScan Polska za kolejne cztery tygodnie roku (26 stycznia-24 lutego) to miks ze świeżo zekranizowanych książek Blanki Lipińskiej i Andrzeja Sapkowskiego, świetnych nowości i lektur szkolnych. Warto zwrócić uwagę na losy kobiet przedstawione na tle dramatycznych zdarzeń, tak prawdziwe, jak i wymyślone (dominuje tematyka Auschwitz). Olga Tokarczuk przechodzi z pierwszej dwudziestki do drugiej, a rynek czeka na nową książkę noblistki zapowiedzianą na 2020 rok – komentuje Renek Mendruń, konsultant z Nielsen BookScan Polska dla portalu Wirtualne Media.

Warto zwrócić również uwagę na wysokie (10) miejsce książki alpinistki Elisabeth Revol. Ocalała dzięki brawurowej akcji ratowniczej prowadzonej przez himalaistów, którzy w tym czasie uczestniczyli w Zimowej Narodowej Wyprawie na K2 – Adama Bieleckiego, Jarosława Botora, Denisa Urubkę i Piotra Tomalę.

Revol po raz pierwszy z takimi szczegółami wspomina przebieg tych tragicznych wydarzeń. Szczera do bólu konfrontuje się z własną traumą i emocjami, by swoimi słowami opowiedzieć tę intymną historię, która wydarzyła się na oczach milionów internautów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here