Blanka Lipińska nadal królową bestsellerów. Całe podium jest jej!

Blanka Lipińska pozostaje polską królową bestsellerów. W lutym jej książki zajęły całe podium najlepiej sprzedających się powieści w Polsce. Na taki wynik z pewnością pozytywnie wpłynęła również kinowa premiera filmu “365 dni”.

Wszystkie trzy książki Blanki Lipińskiej w lutym sprzedały się w liczbie ponad 27 tysięcy egzemplarzy. Najlepiej sprzedawał się “Ten dzień”, który osiągnął liczbę 9 953 sprzedanych sztuk. Niewiele mniej sprzedało się “365 dni”. Z kolei na trzecim miejscu uplasowały się “Kolejne 365 dni”.

W pierwszej dwudziestce znalazły się także m.in. książki noblistki Olgi Tokarczuk (“Księgi Jakubowe”) czy Andrzeja Sapkowskiego, autora cyklu o Wiedźminie.

– Zestawienie top20 Nielsen BookScan Polska za kolejne cztery tygodnie roku (26 stycznia-24 lutego) to miks ze świeżo zekranizowanych książek Blanki Lipińskiej i Andrzeja Sapkowskiego, świetnych nowości i lektur szkolnych. Warto zwrócić uwagę na losy kobiet przedstawione na tle dramatycznych zdarzeń, tak prawdziwe, jak i wymyślone (dominuje tematyka Auschwitz). Olga Tokarczuk przechodzi z pierwszej dwudziestki do drugiej, a rynek czeka na nową książkę noblistki zapowiedzianą na 2020 rok – komentuje Renek Mendruń, konsultant z Nielsen BookScan Polska dla portalu Wirtualne Media.

Warto zwrócić również uwagę na wysokie (10) miejsce książki alpinistki Elisabeth Revol. Ocalała dzięki brawurowej akcji ratowniczej prowadzonej przez himalaistów, którzy w tym czasie uczestniczyli w Zimowej Narodowej Wyprawie na K2 – Adama Bieleckiego, Jarosława Botora, Denisa Urubkę i Piotra Tomalę.

Revol po raz pierwszy z takimi szczegółami wspomina przebieg tych tragicznych wydarzeń. Szczera do bólu konfrontuje się z własną traumą i emocjami, by swoimi słowami opowiedzieć tę intymną historię, która wydarzyła się na oczach milionów internautów.

Zobacz również

Najnowsze wpisy

Szarlotka jak z dawnych czasów. Poznaj super przepis

Szarlotka to jedno z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejsze pieczone ciasto w naszym kraju....

Sok z kapusty i jego magiczne właściwości. Zobacz na...

Sok z kapusty należy do niesamowicie zdrowych rzeczy, jednak przez lwią część z nas...

Przepis na chinkali, czyli gruzińskie pierogi. W niczym nie...

Gruzińska kuchnia jest fantastyczna i każdy, kto jej spróbował, potwierdza tę teorię. Jednym z...

Legendarna zalewajka. Treściwa zupa, która zachwyci każdego

Zalewajka to legendarna już zupa, która może w swoim smaku oraz wyglądzie bardzo przypominać...

Przepis na hiszpańskie churros. Idealne na Tłusty Czwartek

Churros to tradycyjne hiszpańskie słodkie przekąski, które zyskały ogromną popularność dzięki swojemu wyjątkowemu smakowi...

Kotlety francuskie, czyli pierś z kurczaka z wyrazistymi dodatkami

Kotlety francuskie to świetna alternatywa dla zwykłych kotletów z piersi kurczaka, które podaje się...

Popularne kategorie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here