Biedronka pozbędzie się wszystkich pracowników? Nie wygląda to dobrze

0
1419
Biedronka, imponujące promocje

Biedronka daje dziś zatrudnienie wielu tysiącom ludzi w Polsce. Choć wielu narzeka na warunki, to faktem jest, że doświadczeni pracownicy potrafią pracować dla sieci nawet ponad dekadę. Jednakże już wkrótce wszystko może się zmienić. Co planuje Jeronimo Martins?

Portal otopress.pl, powołując się na Business Insidera, opisuje zdumiewające plany portugalskiej spółki. W Polsce JM zarządza między innymi siecią numer jeden wśród dyskontów – Biedronką. Jak się okazuje, dla maksymalizacji zysków, dyskontowy potentat chce dosłownie zrezygnować z zasobów ludzkich.

Na najnowsze wieści docierające do nas z Portugalii polscy pracownicy mogą reagować w jeden sposób – niepokojem. Wiele wskazuje bowiem na to, że sieć Biedronka już wkrótce może również w Polsce rozpocząć testy systemu autonomicznego. Oznacza to dosłownie tyle, że wielkie sklepy będą absolutnie samoobsługowe.

Najpewniej Jeronimo Martins chciałoby zatrzymać tylko kilka osób mających wykonywać absolutnie niezbędne czynności na terenie sklepów stacjonarnych. Tak czy inaczej, oznacza to, że drastyczna większość pracowników Biedronki może stracić pracę. W jaki sposób miałby wyglądać system robienia zakupów „bez obsługi i bez kolejek”?

https://otopress.pl/2020/02/24/biedronka-zwolni-pracownikow/

O tym więcej można przeczytać TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here